Bakırköy - Taksim - Kadıköy
0535 859 01 11

Berlin University of Arts

westminster-thegem-blog-default

Değişik geçmişinin bir sonucu olarak, Berlin Sanat Üniversitesi (UdK Berlin) hem genç bir kurum hem de eskidir. Üniversitenin mevcut yapısı, 1975’teki kuruluşundan bu yana “Hochschule der Künste” (HdK) olarak yıllar geçtikçe gelişti; Kasım 2001’de kurum “Universität der Künste Berlin” veya Berlin Sanat Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. Ancak, öncül kurumlarını göz önüne alarak, UdK Berlin, 1696’da Brandenburg-Prusya Sanat Akademisinin kuruluşuna dönerek 300 yıldan fazla bir geçmişe sahiptir.

Berlin Sanat Üniversitesi, dünyanın en büyük, en çeşitlendirilmiş ve geleneksel sanat üniversitelerinden biridir. Güzel Sanatlar, Mimarlık, Medya ve Tasarım, Müzik ve Sahne Sanatları kolejlerinde ve Sürekli Eğitim / Berlin Kariyer Koleji Merkez Enstitüsünde sunulan öğretim, sanatın ve ilgili akademik çalışmaların tüm alanlarını kapsayıp 70 kurs, doktora ve doktora sonrası nitelikleri kullanma hakkına sahip olup, tam üniversite statüsüne sahip olan Almanya’daki birkaç sanat kolejinden biridir.

Bununla birlikte, sanat ve müzik öğretmenlerinin aynı zamanda Berlin ve Brandenburg’daki tek üniversite olan ve Berlin’de bir eğitim kariyeri ile ders çalışabilecekleri Sanatlar Eğitimi dersleri veriyor.

Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz…

https://www.udk-berlin.de/startseite/

Lisans ve Yüksek Lisans (Undergraduate and Graduate)

Kostüm Tasarımı (Costume Design)

Ürün Tasarımı (Product Design)

Sanat ve Medya (Art and Media)

Sahne Tasarımı (Stage Design)

Görsel İletişim (Visual Communication)

Resim (Painting)

Başvuru Şartları

  • Portfolyo
  • Transkript (Lise Diploması/üniversite diploması)
  • Dil Skoru IELTS 6.5
  • Referans Mektubu
  • Motivasyon Mektubu
  • Pasaport/Vize
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın