Bakırköy - Taksim - Kadıköy
0535 859 01 11

Dijital Sanatlar Kursu

Dijital Sanatlar Kursu Eğitimi Hakkında Bilgi Alın

Son yıllarda hızla gelişmekte olan Sinema/Oyun/Tv sektöründe devamlı olarak 2D artist aranmaktadır. Bu sanatçılar başlangıcından sonuna kadar aktif olarak projelerde yer alırlar. Ülkemizde bu alan daha yeni yeni gelişmekte ve bir çok başarılı sanatçı yetişmektedir. Dijital Resim eğitiminin amacı, bu alanda uzman kişiler yetiştirmek ve portfolyolarını daha profesyonel şekilde hazırlamalarına yardımcı olmaktır.

Derslerimizde Photoshop ve tablet yardımı ile sıfırdan nasıl resim yapılacağı anlatılmaktadır. Konsept tasarım, 2 boyutlu görsel üretme sürecini, projeye bağlı olarak konsept yaratma, pratik yollar izleyerek hızlı bir şekilde görselleştirmeyi içermektedir. d Animasyon, en çok rağbet gören güncel sanat dalları arasında gelmektedir.

Oyun, sinema, reklam ve tv alanında birçok 3d animasyon sanatçısı çalışmaktadır. Eğitimimizde Animasyonun temel ilkelerinin, 3d ortamda nasıl uygulanabilineceği anlatılmaktadır.
3d Animasyon  eğitiminin amacı, bu alanda uzman kişiler yetiştirmek ve portfolyolarını daha profesyonel şekilde hazırlamalarına yardımcı olmaktır. Bir video produksiyonundaki elementlerin ve efektlerin projeye uygun bir şekilde birleştirilmesine Compositing(Dikey Kurgu) denmektedir.

Compositing(Dikey Kurgu) eğitiminde öğrencilere çeşitli produksiyonlarda(sinema, tv, reklam) nasıl dikey kurgunun kullanılabileceği, Dışarıda hazırlanmış ve reel görsellerin nasıl birleştirilebilineceği anlatılmaktadır. Animasyon,Reklam,Sinema,Çizgiroman projelerinde kullanılacak karakterlerin özgün ve etkili birşekilde tasarlanması gerekmektedir.Karakterler projedeki rollerine, projenin zaman çizgisine ve dünyasına uygun halde tasarlanmalıdır.

Bu eğitim programında sıfırdan nasıl final bir karakter yapılabileceği anlatılmaktadır. Özellikle reklam sektöründe kullanılan bu Hareketli Grafik Tasarım (Motion Graphic): görsel tasarımların, yazıların istenen konu dogrultusunda hareketlendirilmesidir.

İçinde grafik, animasyon, sinematografi gibi bir çok disiplini barındıran Hareketli Grafik Tasarım (Motion Graphic)son yıllarda yükselişine devam etmektedir. Hareketli Grafik Tasarım (Motion Graphic) eğitiminin amacı, bu alanda uzman kişiler yetiştirmek ve portfolyolarını daha profesyonel şekilde hazırlamalarına yardımcı olmaktır. Animasyon, Vfx alanında kullanılacak olan elementlerin hepsinin modelleme aşamasından geçmesi gerekmektedir.

Bu eğitimimizin amacı, öğrencilerin, 3 boyutlu bir produksiyonda üretilmesi gereken modellemeleri, kullanılabilir ve estetik bir biçimde oluşturulmasını sağlamaktır. 3d Modelleme (3d Modellıng) eğitiminin amacı, bu alanda uzman kişiler yetiştirmek ve portfolyolarını daha profesyonel şekilde hazırlamalarına yardımcı olmaktır.

DİJİTAL SANATLAR Portfolyo Hazırlık Eğitim Programı

 • Konsept Tasarım
 • Dijital Resim Boyama Teknikleri
 • 3d Animasyon
 • Dikey Kurgu
 • Karakter Tasarım
 • Hareketli Grafik Tasarım
 • 3d Modelleme
Portfolyo Hazırlık Eğitimini Tamamlayan tüm Öğrencilerimize “BAŞARI SERTİFİKASI” Veriyoruz…
dijital sanatlar portfolyo hazırlık akademisi

DİJİTAL SANATLAR Portfolyo Hazırlık Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

 • Güzel Sanatların Dijital Sanatlar Bölümlerinde eğitim görmek isteyen öğrenciler,
 • Yurtiçi ve Yurtdışındaki üniversitelerin Portfolyo sınavlarında başarı kazanmak isteyen öğrenciler,
 • Lisans veya Yüksek Lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrenciler,
 • Mesleki kariyerini güzel sanatlar alanında ilerletmek isteyen öğrenciler,
 • Lise öğrencisi 1, 2, 3, ve 4. sınıf ya da lise mezunu öğrenciler Dijital Sanatlar Portfolyo Hazırlık Eğitim Programına katılabilirler.

İstanbul Dışından Gelen Tüm Öğrencilere “YURT ve KONAKLAMA” İmkanı Sağlıyoruz…

Dijital Sanatlar Portfolyo Hazırlık Akademisi Kurs Eğitim Takvimi

Portfolyo Hazırlık Akademisi Eğitim Programı;  hafta içi iki tam gün(Çarşamba, Perşembe) , hafta sonu iki tam gün ve hafta sonu bir gün (Cumartesi veya Pazar Günü) olmak üzere üç grup halinde devam etmektedir.

Ayrıca, Lise 1. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim programımız Ekim ayında başlayıp takip eden yılın Temmuz ayına kadar hafta sonu Cumartesi günü ve bir tam günden oluşmaktadır.

Kurs çalışma saatleri 11:00 – 17:00 arasındadır.

Neler Kazanacaksınız?

Eğitim sonunda Güzel Sanatlar Fakültelerinin Portfolyo başvurularında başarılı olacak ve istediğiniz eğitimi Lisans ya da Yüksek Lisans eğitimini almaya hak kazanacaksınız.

Ayrıca yeteneklerinizi ve sanatınızı geliştirecek, tarzınızı belirlemiş olacaksınız.

Portfolyo Hazırlık Başvurularında Mimar Sinan ve Marmara Mezunu Eğitmenler ile Üstün Başarı…

 • ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA EĞİTİM
  Tüm eğitim uygulamalarımız uluslar arası standartlarda olup, öğrencilerimizin motivasyonu ve başarısı için %100 kalite ilkesi ile uygulanmaktadır.
 • FARKLI GRUP ve ZAMANLARDA DERS ÇALIŞMA İMKANI
  Öğrencilerimize tercih ettiği eğitimlerin diledikleri saat ve grupla çalışma imkanı sunuyoruz.
 • DERS TELAFİ İMKANI
  Kaçırılan kurs ve atölye derslerini öğrenci için uygun olan zamanlarda telafi etme ayrıcalığı.
 • ALTERNATİF ÖDEME KOLAYLIĞI
  Tüm kurslarımız ve derslerimiz için öğrencilerimize uygun alternatif ödeme kolaylığı sağlıyoruz.
 • UZMAN EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
  Alanında uzman rehber eğitmenlerimizle öğrencilerimize hem yurt içi hem de yurt dışı üniversite ve bölümler hakkında rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.
 • EĞİTİM SONRASI TAM DESTEK
  Öğrencilerimize üniversite eğitim süreçlerinde hem projelerindeki başarıyı hem de derslerindeki eğitim kalitesini yükseltmek için destek sağlıyoruz.
 • %100 Öğrenme Garantisi
  Her biri alanında uzman eğitmenler ile %100 eğitim garantisi sunan Portfolyo Hazırlık Akademisi aldığınız eğitimin yeterliliğini garanti ediyor.
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın