Scroll Top

M.N. – POLITECNICO DI MILANO / INTERIOR AND SPATIAL

M.N. – POlitecnico di Milano / Interior and Spatial

Merhaba ben M. N , Yeditepe Universitesi, İç Mimarlık mezunuyum. Özel bir firmada Design ofis proje sorumlusu olarak çalışmaktayım.

Spesifik bir alanda uzmanlaşmak için master yapmaya karar verdim. Eğitim anlamında kendimi geliştirirken aynı zamanda vizyonumun gelişebilmesi için en doğru kararın bu yönde olduğuna kanaat getirdim.

Okumak istediğim ülke olan İtalya’nın sanatın merkezi olması, dolayısıyla sanat ve tasarım anlamında öne çıkmış olan üniversitelerin bu ülkede bulunuyor olması benim için en büyük etken oldu.

İç mimarlık detay ağırlıklı bir dal olması nedeniyle çalışma programımızda oldukça detaya dayalı ve yoğundu. 2 ay gibi bir zamanda hem akademik hem de çalıştığım dönemdeki projelerimi titizlikle ele alıp dijital formata göre birlikte yorumladık. Sonunda ortaya çıkan çalışma tatmin ediciydi.

Her alanda kendilerinden destek gördüğümü söyleyebilirim, yoğun çalışma dönemindeki özellikle Zafer hocamın motive edici konuşmaları da dahil olmak üzere 🙂 ancak en çok derseniz, grafik anlamda ve dijitalleştirme sürecinde diyebilirim.

Öğrencilere tavsiyem akademik anlamdaki tüm çalışmalarını özenle arşivlemeleri ve hedefleri doğrultusunda motivasyonlarını yüksek tutmaları olur.

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

İç Mimarlık Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-ic-mimarlik-bolumu-2

İtalya’da İç Mimarlık Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

italya-egitim-1

Politecnico di Milano Üniversitesinde İç Mimarlık Okumak…

politecnico-di-milano
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın