Scroll Top

Fotoğraf Kursu

Fotoğraf  Kursu Eğitimi Hakkında Bilgi Alın

Doğada var olan objeleri A-anlık hallerini işlenecek öğeler olarak ele aldığı için B-Bunları ışık ve renkleriyle değerlendirdiği için, ve bunları C-Teknik öğesini durağan olarak kayıt ettiği için, tekniği farklı olmak üzere  resim sanatının bir yan dalıdır. Soyut olmayan resim sanatından hemen hemen hiçbir farkı yoktur. Fotoğraf sanatçısının tuvali duyarlı yüzey (film veya digital duyarlı yüzey), fırçası ise lensle ve diğer fotoğraf teknik elemanlarıyla kontrol edilen ışıktır. Tıpkı bir resim sanatçısı gibi fotoğraf sanatçısının da temel objesi evrenin bir parçasının görüntüsüdür.

Fotoğraf sanatı Resmin yan dalıdır ama burada vurgulamak gerekir, Fotoğraf sanatı Resim sanatının içindedir, Resim sanatının değişik bir tekniği olarak kendisidir, Resim Sanatı nasıl objeleri fırça darbeleri ve boyalarla  ister istemez değiştiriyorsa Fotoğraf sanatı da objeleri en azından siyah-beyaz çekerek, veya renkleri lens veya filmlerin özellikleri nedeniyle değiştirmesi kaçınılmazdır, yani fotoğrafçının sadece film veya lens seçimi bile orijinal objenin kopyasının eserde değişik olarak görünmesini kaçınılmaz kılar.

Digital uygulama imkanlarının  çok arttığı günümüzde bu değiştirmeler çok daha kolaylıkla yapılabilmektedir, izleyiciyi ise sadece sonuç ilgilendirir. Bu yüzden dijital ortamda fotoğrafların özelliklerinin değiştirilmesi ile değiştirilmiş veya değiştirilmemiş orijinal fotoğraflar diye ayırım yapılması sadece teknik anlamda anlamlıdır.  Modern resim gibi fotoğraf sanatı da modern tarzda üretilebilir, modern sanatın tüm gereklilikleri rötuş veya sayısal değiştirmelerle fotoğraflarda uygulanabilir.

Fotoğraf sanatı bazı fotoğrafçılar ve değerlendiriciler tarafından donmuş bir anın sanatı olarak tanımlanır halbuki fotoğraf sadece bir anı sadece kaydetmekle kalmaz, teknik anlamda yakaladığı anı alır ve geleceğe taşır, sanat anlamında ise geçmişi o anda sanatçının bakışına göre kaydeder ve geçmişin o ana kadar getirdiği bu nesnenin özelliklerini geleceğe taşır.

Fotoğrafı çekilen nesnelerin veya kişilerin geçmişleri ve gelecekleri hakkında da bize fikir yürütme ve hüküm verme şansı verir. Bu yüzden fotoğraf sanatı  asla durağan ve o anla sınırlı kalan bir sanat değildir.

Aynı zamanda sanat ve tasarımın da temel ilkelerinin bilinmesi gereklidir ve söyleyebiliriz ki moda tasarımı oldukça sıkı çalışmayı gerektiren bir meslektir ve bu yüzden iyi bir eğitim almak şarttır.

Temel çizim teknikleri, renklere ve onların uyumuna dair kavramlar, tasarımda denge gibi gibi temel konulara hakim olmak ve onları doğru bir şekilde uygulamak ve işleme dökmek gerekir. Aslında gerekli olan şeylerden bir diğer önemli olanı ise kişinin kendini doğru bir şekilde ifade edebilmesidir, çünkü kişinin kendini karşındakine daha doğru biçimde aktarabilmesi, ona kendini yansıtabilmesi bir nevi mesleğini ya da yaptığı işin doğru olduğu anlamına gelebilir.

Bir tasarımcıda olması gereken diğer bir özellik ise detayları yakalayabilecek iyi bir göze sahip olabilmektir çünkü eğer bahsettiğimiz konu tasarım ise önemli olan tüm her şey detaylardan meydana gelir ve tasarımı önemli kılan onun detaylarıdır. Dolaylı yoldan da olsa tüm bunların yanında tasarımı yapacak olan kişi elbette güncel moda hayatını ve trendlerini takip etmelidir. Bunu yapabilmek için de moda tarihinin hareketlerinin, gelişmelerini bilmeli ve onlar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Portfolyo Hazırlık Akademisi olarak geleceğe yön verebilecek moda tasarımcıları yetiştirmek en başta gelen hedefimizdir. Buna göre moda tasarımı bölümlerine portfolyo hazırlamak isteyen öğrencilerimize verdiğimiz eğitimler şunlardır:

Fotoğraf Bölümü Portfolyo Hazırlık Eğitim Programı

 • Temel çizim teknikleri (kadraj,oran – orantı, perspektif,doku,kompozisyon)
 • Çizgi ve Ton çalışmaları,
 • Geometrik Form çizimleri,
 • Nesne ve Obje çizimleri,
 • Heykel çalışmaları,
 • Portre çalışmaları,
 • Model çizimleri,
 • Artistik Anatomi çizimleri,
 • İmgesel Kompozisyonlar,
 • Renkli Kalem çalışmaları,
 • Suluboya ve Kolaj çalışmaları,
 • İllüstrasyon çalışmaları,
 • Özgün çalışmalar,
Portfolyo Hazırlık Eğitimini Tamamlayan tüm Öğrencilerimize “BAŞARI SERTİFİKASI” Veriyoruz…

FOTOĞRAF Portfolyo Hazırlık Eğitim Programına Kimler Katılabilir?

 • Güzel Sanatların Fotoğraf Bölümlerinde eğitim görmek isteyen öğrenciler,
 • Yurtiçi ve Yurtdışındaki üniversitelerin Portfolyo sınavlarında başarı kazanmak isteyen öğrenciler,
 • Lisans veya Yüksek Lisans diplomasına sahip olmak isteyen öğrenciler,
 • Mesleki kariyerini güzel sanatlar alanında ilerletmek isteyen öğrenciler,
 • Lise öğrencisi 1, 2, 3, ve 4. sınıf yada lise mezunu öğrenciler Fotoğraf Portfolyo Hazırlık Eğitim Programına katılabilirler.

İstanbul Dışından Gelen Tüm Öğrencilere “YURT ve KONAKLAMA” İmkanı Sağlıyoruz…

Fotoğraf Portfolyo Hazırlık Akademisi Kurs Eğitim Takvimi

Portfolyo Hazırlık Akademisi Eğitim Programı;  hafta içi iki tam gün(Çarşamba, Perşembe) , hafta sonu iki tam gün ve hafta sonu bir gün (Cumartesi veya Pazar Günü) olmak üzere üç grup halinde devam etmektedir.

Ayrıca, Lise 1. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim programımız Ekim ayında başlayıp takip eden yılın Temmuz ayına kadar hafta sonu Cumartesi günü ve bir tam günden oluşmaktadır.

Kurs çalışma saatleri 11:00 – 17:00 arasındadır.

Neler Kazanacaksınız?

Eğitim sonunda Güzel Sanatlar Fakültelerinin Portfolyo başvurularında başarılı olacak ve istediğiniz eğitimi Lisans ya da Yüksek Lisans eğitimini almaya hak kazanacaksınız.

Ayrıca yeteneklerinizi ve sanatınızı geliştirecek, tarzınızı belirlemiş olacaksınız.

cihan zafer gazioğlu

Portfolyo Hazırlık Başvurularında Mimar Sinan ve Marmara Mezunu Eğitmenler ile Üstün Başarı…

 • ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA EĞİTİM
  Tüm eğitim uygulamalarımız uluslar arası standartlarda olup, öğrencilerimizin motivasyonu ve başarısı için %100 kalite ilkesi ile uygulanmaktadır.
 • FARKLI GRUP ve ZAMANLARDA DERS ÇALIŞMA İMKANI
  Öğrencilerimize tercih ettiği eğitimlerin diledikleri saat ve grupla çalışma imkanı sunuyoruz.
 • DERS TELAFİ İMKANI
  Kaçırılan kurs ve atölye derslerini öğrenci için uygun olan zamanlarda telafi etme ayrıcalığı.
 • ALTERNATİF ÖDEME KOLAYLIĞI
  Tüm kurslarımız ve derslerimiz için öğrencilerimize uygun alternatif ödeme kolaylığı sağlıyoruz.
 • UZMAN EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
  Alanında uzman rehber eğitmenlerimizle öğrencilerimize hem yurt içi hem de yurt dışı üniversite ve bölümler hakkında rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.
 • EĞİTİM SONRASI TAM DESTEK
  Öğrencilerimize üniversite eğitim süreçlerinde hem projelerindeki başarıyı hem de derslerindeki eğitim kalitesini yükseltmek için destek sağlıyoruz.
 • %100 Öğrenme Garantisi
  Her biri alanında uzman eğitmenler ile %100 eğitim garantisi sunan Portfolyo Hazırlık Akademisi aldığınız eğitimin yeterliliğini garanti ediyor.
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın