Scroll Top

Macit Can Soyhan – NUOVA ACCADEMİA Dİ BELLE ARTİ / INTERIOR DESIGN

macit can soyhan

Macit Can Soyhan – Nuova Accademia di Belle Arti / Design

Merhaba, ben Can. 20 yaşındayım ve Galileo Galilei İtalyan Lisesi mezunuyum. Şu anda NABA’da Design bölümünde okuyorum.

Yurt dışında öğrenim görme isteğim oradaki eğitimin Türkiye’de ki üniversitelere göre daha kaliteli olması ve yurt dışındaki eğitim görmenin bana katacağı artı değerler. Bununla birlikte bir de mezun olduktan sonra öğrenim gördüğüm ülke kalma düşüncesi…

Yurt dışında üniversite tercihi yaparken dikkat ettiğim etken, mezun olduğum lisenin bana sağladığı dil öğrenimi avantajı, İtalyanca bildiğim için ülke olarak sadece İtalya’da ki okulları düşündüm.

Portfolyo hazırlık sürecinde kursumuzdaki eğitmenlerimizle öncelikle okul ve bölüm belirleyip benim eksikliklerimi de düşünerek hedef odaklı çalıştık. Bu süreçte çizim ve tasarım anlamında çok şey öğrendim.

Bu aşamada kursumuzun bana kattığı en en önemli şey farklı bir bakış açısına sahip olmam oldu. Bundan sonra devamı geldi zaten farklı çizim teknikleri öğrendim. Aynı zamanda kurstaki eğitmenlerimiz ile birlikte yaptığımız çalışmaları nasıl portfolyo haline getireceğime karar verdik ve portfolyomu birlikte yaptık bu bana başvuru sırasında çok yardımcı oldu. Benim gördüğüm kursa çalışmaları olan ama portfolyo düzenlemesi yapmadan okullara başvuru yapmış ve kabul almamış bir çok öğrencinin profesyonel bir yardımla portfolyolarının tekrar hazırlanıp başvuru kabullerinin gelmesiydi.

Ben sadece NABA için başvuru yaptım çünkü hedefim burasıydı ve 15 gün içinde kabulüm geldi.

Portfolyo hazırlayan öğrencilere söyleyeceğim tek şey kesinlikle tecrübeli eğitmenlerle birlikte çalışılmalı ve bu çalışmalar öncesinde mutlaka ülke okul bölüm önceden belirlenmeli.

Macit’in Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

İç Mimarlık Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-ic-mimarlik-bolumu-2

İtalya’da İç Mimarlık  Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

italya-egitim-1

NABA Üniversitesinde Mimarlık Okumak Nedir?

naba
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın