Scroll Top

Zeynep Besler – L’INSTİTUT SUPERİEUR DES ARTS APPLİQUES / INTERIOR DESIGN

zeynep besler

Zeynep Besler – L’Institut Superieur Des Arts Applıques / Interior Design

Merhaba, ben Zeynep Besler. 23 yaşındayım. İstanbul Saint-Joseph Fransiz Lisesi 2014 mezunuyum. Üniversite öğrenimi öğrendiğim dili ilerletmek , tek başıma yaşama tecrübesini edinmek ve pek çok kültürü edinmek adına  İsviçre Lausanne Üniversitesi’nde biyoloji okumaya karar verdim.

2 sene sonunda aldığım ani ve radikal karar ile başından beri istediğim mesleği(iç mimarlık) edinebilmek adına İsviçre’de ilk çizim atölyesi çalışmalarına katıldım.

Daha sonra, Türkiye’ye döndüğümde portfolyo hazırlığına başladım ve bu süreci kendim yönettim ve ilerlettim. 4-5 aylık hazırlıktan sonra nisan ayında Paris LİSAA ile yaptığım mülakat sonucu 4 hafta sonra iç mimarlık ve tasarım bölümüne (2016-2017) kabulümü almış oldum. Her şey belli olduktan sonra,  Portfolyo Hazırlık Akademisi ile teknik perspektif çizim atölyesine başladım.

Çok kısa  zamanda, çok etkili bir eğitim almamı ve ilerlememi sağlayan bu atölyelerde iç ve dış mekan çizim tekniklerini ezbere yönelik değil, mantığını anlayarak öğrendim.

Daha sonra Paris’e taşınma ve okulun 1. senesinde paylaştığım çizimlerle Portfolyo Hazırlık Akademisi ile irtibatı kesmedik. Büyük bir heves ile başladığım okulumun 1. senesini de dönem birinci olarak bitirdim.

Paris, böyle bir bölüm okumak için çok güzel imkanlar sağlayan bir şehir. Gerek sergilerin, etkinliklerin çeşitliği, gerek şehrin tarih ve sanat kokan dokusu ile çok daha ilham alacağınız bir kaynak haline geliyor.

Yurtdışında okumayı arzulayan arkadaşlarıma nacizane tavsiyem, gezin, görün, dokunun, keşfedin, en önemlisi ise üretin!

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

İç Mimarlık Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-ic-mimarlik-bolumu-2

Fransa’da İç Mimarlık Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

fransa

LISAA Üniversitesinde İç Mimarlık Okumak Nedir?

lisaa-500x500
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın