Bakırköy - Taksim - Kadıköy
0535 859 01 11

Zeynep Besler – L’INSTİTUT SUPERİEUR DES ARTS APPLİQUES / INTERIOR DESIGN

Merhaba, ben Zeynep Besler. 23 yaşındayım. İstanbul Saint-Joseph Fransiz Lisesi 2014 mezunuyum. Üniversite öğrenimi öğrendiğim dili ilerletmek , tek başıma yaşama tecrübesini edinmek ve pek çok kültürü edinmek adına  İsviçre Lausanne Üniversitesi’nde biyoloji okumaya karar verdim.

2 sene sonunda aldığım ani ve radikal karar ile başından beri istediğim mesleği(iç mimarlık) edinebilmek adına İsviçre’de ilk çizim atölyesi çalışmalarına katıldım.

Daha sonra, Türkiye’ye döndüğümde portfolyo hazırlığına başladım ve bu süreci kendim yönettim ve ilerlettim. 4-5 aylık hazırlıktan sonra nisan ayında Paris LİSAA ile yaptığım mülakat sonucu 4 hafta sonra iç mimarlık ve tasarım bölümüne (2016-2017) kabulümü almış oldum. Herşey belli olduktan sonra,  Arke Sanat Akademi ile teknik perspektif çizim atölyesine başladım.

Çok kısa  zamanda, çok etkili bir eğitim almamı ve ilerlemi sağlayan bu atölyelerde iç ve dış mekan çizim tekniklerini ezbere yönelik değil, mantığını anlayarak öğrendim.

Daha sonra Paris’e taşınma ve okulun 1. senesinde paylaştığım çizimlerle Arke Sanat Akademi ile irtibatı kesmedik. Büyük bir heves ile başladığım okulumun 1. senesini de dönem birinci olarak bitirdim.

Paris, böyle bir bölüm okumak için çok güzel imkanlar sağlayan bir şehir. Gerek sergilerin, etkinliklerin çeşitliği, gerek şehrin tarih ve sanat kokan dokusu ile çok daha ilham alacağınız bir kaynak haline geliyor. Yurtdışında okumayı arzulayan arkadaşlarıma nacizane tavsiyem, gezin, görün, dokunun, keşfedin, en önemlisi ise üretin!

 

WhatsApp WhatsApp'tan Yazın