Scroll Top

Nil Ekinci – SCHOOL OF VİSUAL ARTS / ANIMATION

Nil Ekinci – School of Visual Arts / Animation

Merhaba, adım Nil, 18 yaşındayım, School of Visual Arts’ın animasyon bölümüne kabul edildim, henüz hala liseye gidiyorum.

Yurtdışında okumak hep aklımdaydı zaten, istediğim bölümün de yurtdışında iş alanının ve eğitim imkanının geniş olması beni bu karara itti.

Amerika’da okumaya karar verdim çünkü istediğim bölümün dünyadaki en büyük temsilcilerinden biri, bu bölüme yönelik en iyi eğitimin de orada olacağına inanıyorum.

Portfolyo hazırlarken, hem başvurmak istediğim okulların istediklerini hazırlamaya hem de kendi yaratıcılığımı ortaya koyan ve beni diğer başvuranlardan ayıracak çalışmalar hazırlamaya özen gösterdim.

Kursta aldığım eğitimin hem doğru bir yol çizmemde, hem okulların benden neyi ne şekilde isteyecekleri hakkında daha net bir fikir sahibi olmamda hem de yaptığım çalışmalarda destek almam açısından çok faydası oldu.

California Institute of the Arts , School of Visual Arts, New York Film Academy, Ringling College of Art and Design ve Woodbury University’e başvurdum. California Institute of the Arts ve Ringling College of Art and Design için hala cevap bekliyorum, fakat geri kalanların hepsinden kabul geldi.

Tavsiyem, okulların istediklerini çok iyi araştırmak, tarihleri ve evrak işlerini çok iyi takip etmek ve yalnızca istenilen kadar değil, ekstra bir şeyler de eklemek. Yalnızca tek şeye odaklanmamalarını, bir öğrenci ve bir sanatçı olarak gerek yarışmalarla gerek sosyal medyadaki sanat paylaşımlarıyla aktif olmalarını ve akademik yönlerini de boşlamamalarını tavsiye ederim, başvururken her şeyin faydası oluyor çünkü.

Nil’in Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

Animasyon Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

animasyon-egitimler

Amerika’da Animasyon Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

usa

School of Visual Arts Üniversitesinde Animasyon Okumak…

sva
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın