Scroll Top

Zeynep Uzun – University of Westminster / Interior Architecture

Zeynep Uzun – University of Westminster / Interior Architecture

Merhaba, ben Zeynep Uzun. Yurt dışında güzel sanatlar okumak her zaman hedeflerimden biri olmuştur gerek dilimin gelişmesi için gerekse ülkemizde sanatın değersiz görülmesinden dolayı gittikçe kötüleşen eğitim sistemi yurt dışında eğitim almama ön ayak olmuştur.

Okumak istediğim ülkeyi seçerken İngilizce bir eğitim sürmek istemem benim için başlıca bir neden olmuş, İngiltere’nin eğitim sisteminin başarısında kararımın kesinleşmesini sağlamıştır.

Başvurmak istediğim üniversite portfolyo ile öğrenci alıyordu, bu nedenle portfolyoya hazırlık sürecimi lise son sınıfta ekim-mayıs ayları arasında gerçekleştirdim. Çizime sıfırdan başlayıp bu kadar kısa sürede Türkiye’de iç mimarlıktan mezun olmuş bir öğrenciyle aynı seviyeye erişebildiğimi düşünüyorum ama tabi ki hedefimi ne kadar çok ulaşmak istediğim ve bu hedefe ulaşmak için düzenli çalışmamın önemi göz ardı edilemez.Tüm bu süreç boyunca atölyedeki derslerimi hiç aksatmadan gitmem ve evde de kendimi geliştirmek için yaptığım çizimler olmasa bu noktaya erişemezdim (ve bu arada Zafer Hoca’nın desteğini unutmamak lazım 🙂

Bu aşamada kurs eğitimim olmasa hiçbir şey başaramazdım ve şu an bulunduğum noktada olamazdım çünkü dediğim gibi sıfırdandan başlamıştım.7 aylık atölye eğitimim bana geçireceğim 3 yıllık üniversite eğitiminin sorunsuz geçeceğini, oradaki diğer öğrencilerle aynı seviyede olabilmemi sağladı ve bunu orada göremeyeceğim ilgiyi göstererek beni bu noktaya taşıdı.

Univeristy of Westminster’a başvurdum ve kabul aldım sırada ise Londra’daki Kingston University, İtalya’daki IED ve Fransa’da bulunan LISAA kaldı.

Yurt dışında sanat eğitimi almak isteyen öğrenciler için tavsiyem öncelikle kesinlikle sanatı yurt dışında okumayı seçtikleri için hayatlarının en doğru karar vermiş olduklarını unutmamalarını öneriyorum ve ne kadar çizim bilgisi olduklarının önemi olmadan eğer kafalarına koydularsa bundan asla vazgeçmemeleri gerektiğini azimli, programlı ve düzenli çalışmaları sonucunda her şeyi yapabileceklerini hatırlatmak isterim.

Zeynep’in Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

İç Mimarlık Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-ic-mimarlik-bolumu-2

İngiltere’de İç Mimarlık Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

ingiltere

University of Westminster Üniversitesinde İç Mimarlık Okumak…

University-of-Westminster
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın