Scroll Top

CEREN YAVUZ- Florence Instıtute of Desıgn Internatıonal / Interıor Desıgn

Ceren Yavuz – Florence Institute of Design International Interior Design

Portfolyo Hazırlık Akademisini yurt dışında okumak istediğim ülkelerde mimarlık bölümünde okumak için bir portfolyomun olmasının şart olduğunu anladığımda başladığım internet üzerinden araştırmam sonucunda bulmuştum..

Ve diğer öğrencilerin yorumlarını da okuduktan sonra en içime sinen yerin burası olduğuna karar vermiştim. Üzerine atölyeye gelip Zafer Hocamızla da görüştükten sonra buranın başarılı bir portfolyo için doğru yer olduğundan emin olmuştum. Böylece kısa bir süre içerisinde portfolyo hazırlık sürecim başlamıştı.

Fakat bu kursa başlamadan önce mimarlık alanına dair hiçbir bilgim yoktu ve diğer öğrenciler portfolyo hazırlığına benden aylar önce başlamıştı. Bu yüzden biraz endişeliydim. Fakat bu, bu kursa başlayana kadardı çünkü hocalarımızın eminliği beni de kendimden daha emin bir hale getirmişti bu başvuru ve hazırlığı sürecinde çok işime yaradı..

İlk başladığım günlerde daha düz çizgi çizemiyordum. Zafer hocanın yardımlarıyla bunun ve başka bir sürü zorluğun üzerinden geldim.

Eğitim sürecinde çizim, boyama, perspektif ve benzeri temellerin tekniklerine dair deneyim kazanma şansım da oldu.

Eğitim aldığım süre boyunca değerli hocalarımızın önerileriyle portfolyo eğitimimin yanı sıra teknik resim dersleri de aldım ve bu bana çok fazla bilgi katmakla birlikte eğitimimde de beni çok ileriye taşıdı. Ve bunların hepsi 6 ay gibi bir sürede olmuştu.

Şimdi bu sürecin sonunda elimdeki portfolyodan çok emin ve özgüvenliyim. Bunu da değerli hocalarımıza borçuluyum.

Ceren’in Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

 

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

Plastic Arts Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-illustrasyon-tasarimi-bolumu

Fransa’da Plastik Sanatlar Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

fransa

Paris 1 Panthéon Sorbonne Üniversitesinde Plastik Sanatlar Okumak…

paris-1-pantheon-sorbonne
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın