Scroll Top

YİĞİT KANTEL- Scuola Polıtechnıca dı Desıgn Mılano / Product Desıgn

Yiğit Kantel – Scuola Politechnica di Design Milano – Product Design

2021 – 2022 Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İletişim ve Tasarım bölümü mezunuyum. Bölümümde eğitimime devam ederken okuldaki derslerimle beraber endüstriyel tasarım alanına ekstra bir ilgim olduğunu keşfettim. Ve bunun üzerine giderek üniversitedeki hocalarımın desteğiyle bu ilgimi kitap ve ilgili araçlarla gidermeye başladım. Bu ilgim zamanla bir tutkuya dönüştü. Zamanla beraber, çizimimi üniversitemin ilk yıllarından beri tek başıma geliştirmeye çalıştım. Üniversitemin son yıllarına yaklaştıkça Industrial Design alanında bir master yapma düşüncesi zihnimde canlanmaya başladı ve üniversitedeki hocalarım beni bu konuda destekledi. Ardından master yapabileceğim ilgili okulları ve başvuru koşullarını detaylı şekilde araştırmaya başladım.

Başvurmak istediğim okulları keşfettikçe, portfolyomu endüstriyel tasarımı alanında geliştirmem ve yeni projeler yaratmam gerektiğini farkettim. İşte Portfolyo Tasarım Akademisiyle tanışmam bu şekilde oldu. Burada çizim alanında çok deneyimli ve portfolyo hazırlama konusunda yönlendirici hocaların olduğunu öğrendim. Ekim ayında kursa yazıldım ve bir an önce çalışmalarıma başladım. Eğitim sürecinde çizim ve perspektif alanında açığım olduğunu gördüm ve kendimi geliştirmeye devam ettim.

Hocalarımın onayından sonra kendimden emin bir şekilde başvurularımı yapmaya başladım.

Bu süreci üniversitemle beraber aynı anda yürütüyordum. Benim için zorlu bir tempo oldu. Üniversite bitirme projeleri ve portfolyom için ürettiğim projelerimle eş zamanlı ilgileniyordum. Nisan ortasında projelerimi tamamladıktan sonra üniversitede yaptığım projeleri ve kursta yaptığım projeleri birleştirerek güçlü bir portfolyo oluşturdum. Hocalarımın onayından sonra kendimden emin bir şekilde başvurularımı yapmaya başladım. Okul tercihlerim ağırlıklı olarak İtalya ve Hollanda’daydı.

Kısa bir süre sonra Scuola Politecnica di Design’dan mülakat isteği aldım. Mülakatımı iyi bir şekilde geçirdim. Ardından Scuola Politecnica di Design’dan Industrial Design bölümünden kabulumu aldım ve seçimimi bu okuldan yana kullandım. Bu maraton ne kadar zorlayıcı olursa olsun insanın verdiği emeğinin karşılığını alması kadar güzel bir his yok. Benim için en güzel ödül bu oldu. Bu başarımı değerli hocalarıma ve onların mükemmel tecrübelerine borçluyum. Portfolyo Tasarım Akademisinden öğrendiklerimi hiç zaman unutmayacağım. Her şey için teşekkürler.

Yiğit’in Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

 

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

Plastic Arts Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-illustrasyon-tasarimi-bolumu

Fransa’da Plastik Sanatlar Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

fransa

Paris 1 Panthéon Sorbonne Üniversitesinde Plastik Sanatlar Okumak…

paris-1-pantheon-sorbonne
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın