Scroll Top

ELİF TESBİHÇİOĞLU – İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ / SUNY MODA TASARIMI PROGRAMI

Elif Tesbihçioğlu – İstanbul Teknik Üniversitesi / SUNY Moda Tasarımı

Modayı her zaman sıra dışı ve sınırsız kelimeleri ile bağdaştırırım. Bence moda zihin akışı sırasında akılda beliren çılgın, değişik ve atipik düşünce kesitlerinin harmanlanmasıyla oluşan ve herhangi bir kimsenin düşünemeyeceği kadar nadir ve özeldir. Bu yüzden moda tasarımcılarına çok büyük saygı duyarım. Alexander McQueen başta olmak üzere Vivienne Westwood, Sarah Burton, Tsumori Chisato, Bora Aksu, Duro Olowu, Aisha Ayensu sevdiğim ve takipte olduğum tasarımcılardan birkaçıdır. Sıklıkla Harper’s Bazaar, Allure ve Vogue dergilerini ve kendi Youtube kanallarını takip ederim. Özellikle son zamanlarda çeşit çeşit motifler ve kumaşlar ile üretilen giysilerin ilgimi en çok çektiğini fark ettim. Asimetrik kesimler, etekler ve pantolonlar, degaje yaka bluz ve elbiseler, tulum ve salopetler ilgimi çeken birkaç bayan giysi tipleridir.

Benim kariyer hedefim ; moda sektörüne adını yazdırmış, yaptığı özgün işlerle kendini kanıtlamış bir tasarımcı olmak. Bu hedefime ulaşmada İTÜ-FİT işbirliği ile oluşturulan moda tasarımı programının bana başlangıç olarak büyük ivme kazandıracağını düşünüyorum. Her iki kurumda da eğitim görmüş olmak bana büyük bir gurur ve donanım sağlayacaktır. Bu gururu yaşamayı çok istiyorum.

TED Kocaeli Kolejinde okuduğum 4 yıl boyunca birçok faaliyete katılma imkanım oldu.

 Güzel sanatlar derslerinde yapılan çalışmaların (karışık teknikteki çalışmalar, maske tasarımı vb.) yapımında, sergilenmesinde ve sergi alanının düzenlenmesi gibi işlerde görev aldım. Bilim şenlikleri kapsamında yapılan çalışmaların sergilenmesi ve ziyaretçilere tanıtımı çalışmalarını yürüttüm. Tiyatro klübünde bulunduğum için haftanın birçok günü okul dışı saatlerde okulda bulunarak klüp arkadaşlarımla beraber pratik yaparak hem sosyal hem de tiyatral yönümü geliştirdiğimi düşünüyorum. TED okulları arası resim yarışması ve International Youth Contest poster yapımı yarışması gibi etkinliklere katıldım.

Okuduğum lisemin okul duvarlarını boyama ve grafiti çalışmaları bizzat yürüttüm. Boyama ve dizayn kararlarına ortak oldum. Joan Miro ve Escher gibi ünlü ressamların eserlerini yorumlayarak sanatsal yönümü daha da geliştirdiğime inanıyorum.

Küçük yaşlarda büyük ilgi ve saygı duyduğum keman enstrümanı ile tanıştım. Özel ders alarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Bunun dışında fiziksel aktivite olarak Kocaeli Atlı Spor Klübünde binicilik dersi aldım. Binicilik sporunun sadece fiziksel değil ruhen de bana büyük katkıları oldu. Bunların dışında yabancı dil öğrenmeye karşı ilgim ve yatkınlığım var. Pandemi öncesinde başlamış olduğum İtalyanca derslerine pandemi süresince de online olarak devam ettim.

Elif’in Kursumuzda Yaptığı İlk Çizimi

Elif’in Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

Fashion Design Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

moda-tasarimi-egitimler

Amerika’da Moda Tasarımı Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

usa-america

İstanbul Teknik Üniversitesinde Moda Tasarımı Okumak…

itü-suny-moda-tasarimi
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın