Scroll Top

LARA BAYRAKTARYAN – İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ / SUNY MODA TASARIMI PROGRAMI

Lara Bayraktaryan – İstanbul Teknik Üniversitesi / SUNY Moda Tasarımı

Kendimi bildim bileli çocukluğumdan beri yeni bir şeyler üretme dürtüsüyle, tasarlama isteğim hep vardı daha sonra büyüdükçe moda tasarımına olan ilgim giderek arttı. Aile içinde ve çevremde yaratıcı, yetenekli biri olarak tanımlandım. Yaratıcı ve farklı bir bakış açımın olduğuna inandığımdan en çok severek yaptığım bu işin hobim olarak kalmaması ve kariyerim olması gerektiğine karar verdim. Estetik algımın gün geçtikçe arttığını gözlemledim.

Çizdiğim tasarımları defilelerle hayata geçirmek ve dünya çapında bilinen bir moda tasarımcısı olmak istiyorum. Bu hayalime kaliteli ve donanımlı bir eğitimle ulaşacağıma inanıyorum. Moda her gün gelişen, değişen ve yenilenen bir sektör ve benim de hedefim bu sektörün içinde yer alıp
yeniliklerin öncüsü olmak. Kendi markamı kurduğumda en önemli önceliklerimden biri mümkün olduğu kadar sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş materyaller ile tasarımlarımı oluşturmak. Daha da önemlisi hayvanlara uygulanan vahşete son vermek. Bu nedenle de markamda her zaman vegan materyaller kullanmak istiyorum.

Bu sektörde ne kadar çok deneyimim olursa o kadar gelişeceğime inanıyorum.

Günümüz teknolojisi ile moda veya güzellik uğruna doğaya ve hayvanlara zarar vermeden oluşturulan tasarımlarla dünyanın daha yaşanabilir olacağına inanıyorum.
Kıyafetlerimizin bizi yansıttığını ve enerjimizi etkilediğine inanıyorum. Giydiğimizde kendimizi daha iyi hissedeceğimiz tasarımlar oluşturmak ve hayata geçirmek diğer hedeflerim arasında. Sürekli gelişen bu sektörde, eğitim hayatım boyunca tasarımcıların yanında staj yaparak kendimi mümkün olduğunca geliştirmek istiyorum.

Üniversiteyi moda tasarımı ve tekstil üzerine okuduktan sonra yurtdışında, Paris’te, yüksek lisansımı tamamlamak istiyorum. Moda sektöründe bu isteklerimi, bu başarıyı yakalamak ve kendimi en iyi şekilde geliştirmek için en doğru yolun İTÜ-FİT işbirliği ile oluşturulan moda tasarım programı olduğunu düşünüyorum.

Moda benim için, sürekli yenilenen ve sonu olmayan kendimizi ifade etme şeklimizdir, yaşama biçimimizdir. Her ne kadar tasarlanacak, üretilecek yeni bir şey kalmamış, her
şey yapılmış gibi gözükse de hayal gücünün sınırı olmamasıyla her zaman yeni fikirlerin varlığı beni heyecanlandırıp bu alana ilgimi daha da arttırıyor. Dünyada birçok kural ve
kalıp olmasına rağmen, moda her kalıbı kırabilme, değiştirme yeteneğine sahip bir alan. Bir kültürü en iyi tanıma yollarından birinin de moda ve modanın tarihi olduğun düşünüyorum.

Lara’nın Kursumuzda Yaptığı İlk Çizimi

Lara’nın Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

Fashion Design Bölümü İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

moda-tasarimi-egitimler

Amerika’da Moda Tasarımı Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

usa-america

İstanbul Teknik Üniversitesinde Moda Tasarımı Okumak…

itü-suny-moda-tasarimi
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın