Scroll Top

IFM Paris

ifm-paris

IFM Paris Hakkında Bilgi Alın

 Paris merkezli moda ve tasarım üniversitesidir. Yönetim Kurulu Başkanı Pierre Bergé, kurucusu ise Yves Saint Laurent dir. Dünyanın en iyi moda okullarından biridir. Vakıf, 1994 yılından beri okulu gelişiminin tüm aşamalarında destekleyen ve eşlik eden IFM Circle’dan devralmıştır. Fondation de France’ın ev sahipliğini yaptığı bu yeni Vakıf, okulun her ikisi ile güçlü, kalıcı ve yapılandırılmış bağlar kurma arzusunu simgelemektedir. Ana misyonu, öğrencilere ihtiyaç temelli burslar sağlayarak okulun fırsat eşitliği politikasını teşvik etmektir. Aynı zamanda araştırma ve eğitim yeniliklerini finanse etmeyi de amaçlamaktadır.

Vakfın misyonu, Institut Français de la Mode’da araştırma ve eğitim yeniliklerinin geliştirilmesini desteklemek ve öğrenciler için burs finansmanı yoluyla okulun fırsat eşitliği politikasını uygulamasına yardımcı olmaktır.

Vakıf, sosyal geçmişleri ne olursa olsun yetenekli insanları yetiştirme hedefinde Institut Français de la Mode’u desteklemektedir. Vakfın ortakları (şirketler ve mezunlar) tarafından her yıl ödenen katkılar, okulun programlarına kabul edilen öğrenciler için ihtiyaca dayalı bursları finanse etmek için kullanılmaktadır. 2018’de IFM öğrencilerinin% 40’ı IFM Circle’dan burs aldı.

Bölümler ve Dereceler

Lisans (Undergraduate)

Moda Tasarımı (Fashion Design)

Moda ve Yaratıcı Endüstriler (Fashion and Creative Industries)

Moda Tasarımında Sanat Ustası-Konfeksiyon, Triko, Deri Ürünler, Ayakkabı )Master of Arts in Fashion Design-Garment, Knitwear, Leather Products, Shoes)

 
 

Yüksek Lisans (Graduate)

Moda Tasarımında Sanat Ustası-Konfeksiyon, Triko, Deri Ürünler, Ayakkabı )Master of Arts in Fashion Design-Garment, Knitwear, Leather Products, Shoes)

Moda ve Lüks Yönetimi (Fashion and Luxury Management)

Küresel Moda Yönetimi (Global Fashion Management)

Moda Tasarımı ve Kalıp Yapımında İleri Yoğun Program (Advanced Intensive Program in Fashion Design and Pattern Making)

 
 

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Liseden (Bakalorya veya dengi) mezun olan ve moda ve tasarım konusunda tutkulu olan öğrencilere açıktır. Sanat, tasarım veya moda alanında bir hazırlık veya bir Hazırlık kursu bir artıdır, ancak zorunlu değildir.
 • Lise diplomasına sahip olmayan adaylar için istisnalar mümkündür. 2. yıl için doğrudan başvurmak isteyen öğrenciler için birkaç yer açıktır.
 •  Program, Fransızca veya İngilizce olarak sunulmaktadır.
 • Fransızca için, anadili Fransızca olmayan veya Fransızca konuşulan bir ülkede bir Fransızca dil programında en az bir yıl çalışmamış olan öğrencilerin B2 (delf) düzeyinde bir dil yeterlilik sınavında başarı sertifikası sunmaları gerekir.
 •  İngilizce için, anadili İngilizce olmayan veya İngilizce konuşulan bir ülkede en az bir yıl eğitim görmemiş öğrencilerin bir dil yeterlilik sınavında (CEFR seviye B2, IELTS 6 veya Cambridge FCE) bir başarı sertifikası sunmaları gerekir.
 • Fransız adaylar için, bu programa başvuru Fransız ulusal kabul platformu Parcoursup üzerinden yapılmamaktadır.
 •  Kabul süreci iki adımdan oluşur; birincisi ayrıntılı bir çevrimiçi başvuru dosyasının ve bir dijital portföyün sunulması ve ikincisi, seçilen adaylar için bir günlük testler ve bir mülakat. 2021 jürilerinin hepsi uzaktan yapılacak.
 •  İade edilmeyen 50 € başvuru ücreti vardır.
 •  Burs başvurusu yapmak için başvuru web sitesinden indirilebilen burs başvuru formunu doldurun ve başvuru formu ile birlikte gönderin. Burs başvuru sahipleri en kısa sürede başvurmaya davet edilir. Burslar aynı kriterlere göre verilir, ancak mevcut fonlar zamanla azalma eğilimindedir.
 •  İkinci yıla doğrudan giriş için, kayıtlar 19 Nisan 2021’den itibaren platformda açılacaktır (başvuru dosyalarınızı Mayıs ortası ve Haziran ortasında göndermek için son tarihler). Başvurduğunuz programı seçerken “Moda Tasarımında Sanat Lisans – İkinci Yıl” kabul yolunu seçtiğinizden emin olun.
 •  Yılda yalnızca bir kez başvurabilirsiniz, bu nedenle lütfen giriş yolunuzu dikkatlice seçin (1. veya 2. yıl).
 • Portfolyonuz iki unsurdan oluşmalıdır:
 •  En az 10 adet kişisel sanatsal çalışmanın sunumu (örneğin eskiz, resim, kolaj, fotoğraf, çömlek, heykel, dikiş, örgü, aksesuarlar vb.)
  İdeal müzenizde toplayacağınız en sevdiğiniz sanat eserlerinin 10 / 15’inin fotoğraflarını sunan “hayali müzeniz”.
  Portfolyo ve hayali bize pdf formatında gönderilmeli ve her biri 10 sayfayı geçmemelidir (Hayali müze için sayfa başına iki eser sunabilirsiniz).
 • Başvurunuz seçilirse, bir 2D grafik ödevi (çizim ve kolaj), bir 3D yaratıcı ödev ve fakülte ile bir röportajdan oluşan çevrimiçi bir kabul jürisinde yer almaya davet edileceksiniz.

Institut Français de la Mode Vakfı’na Fondation de France ev sahipliği yapmaktadır.

Fransa’da Yaşam

 • Hem öğrenci olup hem de part time çalışma hakkı elde etmek ve daha sonra staj hakkıyla birlikte profesyonel iş dünyasına dahil olmak için fırsat kovalamak en güzel yoldur.
 • İmkanınız varsa üniversiteye Fransa’da başlamak, sonrasında master ve doktora programlarına kaydolarak sisteme ve sosyal hayata ve sonrasında da iş dünyasına dahil olmak en çağdaş yöntemdir.
 • Burada iki yıl yüksek öğrenim eğitimi alan kişilere vatandaşlık başvurusu yapma hakkı tanıyor. Her başvuran da vatandaş olabilecek diye bir şart yok.
 • Çok zengin bir tarih ve kültüre, bin yıllık köklü bir geçmişe sahip bir ulus Fransa, Fransızların yürekten bağlı oldukları temel değerlerin ifadesidir.

Ulaşım

 • Fransa, Avrupa Birliği’ndeki ekonomik olarak en gelişmiş ülkelerden biridir.
 • Paris’te ülkenin en büyük demiryolu ağı vardır, sadece tüm şehirlere ve bölgelere değil aynı zamanda komşu ülkelere de yayılıyor.
 • Yerel ve bölgesel yüksek hızlı trenlerin yanı sıra, ülkede çalışan Ekspres trenler vardır.
 • Toplu taşıma araçlarından bahsederken, en popüler otobüslerdir. Tüm yolculuklar kesinlikle zamanlamaya dayanmaktadır. Bununla birlikte, büyük şehirlerde sıkça, toplu taşıma araçları trafik sıkışıklığına neden olmaktadır. Otobüsler bir şehirden diğerine durmadan ulaşmak gerektiğinde en popüler ulaşım seçeneği haline geliyor. Ayrıca, Fransa’nın başkentinde, gece boyunca hareket etmeyi sevenler için tasarlanmış gece otobüsleri vardır.
 • Metro sadece başkente değil, yakındaki banliyölere de hizmet vermektedir. Şehirde şu ana kadar 17 düzenli metro hattı var. Turistler için her istasyonda oldukça net haritalar ve şemalar bulunması özellikle yararlıdır.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Fashion Design Nedir Hakkında Bilgi Alın……

portfolyo-hazirlik-akademisi-fashion-design-50

Fransa’da Fashion Design Okumak Nedir?

fransada-moda-tasarimi-okumak-flag-blog
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın