Scroll Top

ESADHaR (Ecole Supérieure d’Art et Design Le Havre-Rouen)

esadhar

ESADHaR Hakkında Bilgi Alın

Sanat bölümü, kişisel ve profesyonel bir sanatsal macera geliştirmekle ilgilenen yaratıcıları eğitmeyi amaçlamaktadır. Sunulan dersler, sanat araştırmalarına özgü yöntemlerin edinilmesi yoluyla çağdaş ifade araçlarının mümkün olan en geniş şekilde denenmesine izin verir. Sanat departmanı, plastik uygulamalar arasındaki çaprazlığı teşvik eder ve çeşitli teknik atölyelerin varlığından yararlanır. Uygulama, tarih ve sanat teorisi ve İngilizce dersleriyle desteklenmektedir. Kampüste beş bağlamsallaştırma odası, her hafta öğrencileri üçüncü sınıftan beşinci sınıfa bağlama sorunu üzerine çalışmak için kullanılan gerçek iç galeriler vardır.

Grafik Tasarım ve Etkileşim bölümü, grafik tasarım, multimedya ve çağdaş sanat alanlarına yatırım yapacak genç tasarımcıları yetiştirmeyi hedefliyor. Bu, kişiliğinin inşasına katılmak kadar gelecekteki bir profesyonelin silahlandırılması meselesidir. Grafik tasarımcı, yaratımın yukarı akışına müdahale ettiği için çeşitli iletişim sektörlerinin yaşadığı değişiklikleri yönlendirir ve destekler. Komut altında çalışırken spesifikasyonları düşüncesine entegre edebilir ve yeterli teknik araç bilgisine sahiptir. Daha geniş bir kültürün, bir grafik ve tipografi kültürünün ve çizme, görselleştirme, resmileştirme (dolayısıyla tasarım ve temsilin teknik ustalığına) dayalı benzersiz uygulamaların geçişi öğrenciyi ulaşılabilir, bilinçli, eleştirel ve onaylayabilmelidir.

Bölümler ve Dereceler

Ulusal Sanat Diploması (National Diploma of Arts)

Grafik Tasarımı (Graphic Design)

Etkileşim Tasarımı (Intetaction Design)

Sanat (Arts)
 

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Portfolyo
 • Transkript (Lise Diploması/üniversite diploması)
 • Dil Skoru iyi derecede Fransızca
 • Referans Mektubu
 • Motivasyon Mektubu
 • Pasaport/Vize

Erasmus hareketlilik programlarına ek olarak, kuruluş Paris, Londra, Berlin, New York, Venedik’e çeşitli eğitim gezileri ve ayrıca Palermo, Şangay, Yunanistan, İzlanda ve Sibirya’daki Nisiros adasına projeler sunmaktadır.

Fransa’da Yaşam

 • Hem öğrenci olup hem de part time çalışma hakkı elde etmek ve daha sonra staj hakkıyla birlikte profesyonel iş dünyasına dahil olmak için fırsat kovalamak en güzel yoldur.
 • İmkanınız varsa üniversiteye Fransa’da başlamak, sonrasında master ve doktora programlarına kaydolarak sisteme ve sosyal hayata ve sonrasında da iş dünyasına dahil olmak en çağdaş yöntemdir.
 • Burada iki yıl yüksek öğrenim eğitimi alan kişilere vatandaşlık başvurusu yapma hakkı tanıyor. Her başvuran da vatandaş olabilecek diye bir şart yok.
 • Çok zengin bir tarih ve kültüre, bin yıllık köklü bir geçmişe sahip bir ulus Fransa, Fransızların yürekten bağlı oldukları temel değerlerin ifadesidir.

Ulaşım

 • Fransa, Avrupa Birliği’ndeki ekonomik olarak en gelişmiş ülkelerden biridir.
 • Paris’te ülkenin en büyük demiryolu ağı vardır, sadece tüm şehirlere ve bölgelere değil aynı zamanda komşu ülkelere de yayılıyor.
 • Yerel ve bölgesel yüksek hızlı trenlerin yanı sıra, ülkede çalışan Ekspres trenler vardır.
 • Toplu taşıma araçlarından bahsederken, en popüler otobüslerdir. Tüm yolculuklar kesinlikle zamanlamaya dayanmaktadır. Bununla birlikte, büyük şehirlerde sıkça, toplu taşıma araçları trafik sıkışıklığına neden olmaktadır. Otobüsler bir şehirden diğerine durmadan ulaşmak gerektiğinde en popüler ulaşım seçeneği haline geliyor. Ayrıca, Fransa’nın başkentinde, gece boyunca hareket etmeyi sevenler için tasarlanmış gece otobüsleri vardır.
 • Metro sadece başkente değil, yakındaki banliyölere de hizmet vermektedir. Şehirde şu ana kadar 17 düzenli metro hattı var. Turistler için her istasyonda oldukça net haritalar ve şemalar bulunması özellikle yararlıdır.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Portfolyo Hazırlık Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Alın…

illustrasyon-egitimler

Yurtdışında ki Üniversiteler Neden Portfolyo İstiyor?

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-6
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın