Scroll Top

NAROD ALİCE YEŞİLTEPE – BİLGİ ÜNİVERSİTESİ / MODA TASARIM BÖLÜMÜ

NAROD ALİCE YEŞİLTEPE – BİLGİ ÜNİVERSİTESİ / MODA TASARIM BÖLÜMÜ

 

Ben Narod Alice Yeşiltepe . 18 yaşındayım , İstanbul Bilgi Üniversitesinde %100 burslu tekstil ve moda Tasarım okuyorum. Küçüklüğümden beri hep moda okumak istedim ama sürekli karşıma çıkan engellerden dolayı bu isteğimi bir türlü gerçekleştiremedim .

 

 

 

 

 

Pandemi döneminde eve kapanınca kendime daha çok vakit ayırabildim,moda çizimleri yapmaya başladım ve bir süre sonra moda tasarım okumak istediğimi kesinleştirdim.Evde yaptığım çizimleri daha iyi bir seviyeye taşımak istediğim için farklı kurslardan 2 sene boyunca eğitim aldım ama aldığım eğitim yetersiz olduğu için beni sınava en iyi şekilde hazırlayacak bir kurs aramaya başladım.Bir arkadaşım aracılıyla Arkhe Sanat Akademisine görüşmeye gittim ve bana istediğim eğitimi verebileceklerini gördüğümde hemen kaydımı yaptırdım.Bir sene boyunca hem Devlet üniversitelerinin sınavı için imgesel çalıştım hem de özel üniversiteler için portfolyo hazırladım. Kursa ilk başladığımda henüz hangi okula gitmek istediğime karar verememiştim eğitim almaya ve okulları araştırma başladıkça Bilgi Üniverstesinin verdiği eğitimin bana daha uygun olduğunu gördüm.Hem hocalarım hem arkadaşlarım bu yolda bana çok yardımcı oldu,Diğer gittiğim kurslara nazaran rekabet değil yardımlaşma vardı.

Hedefime ulaştım ve Bilgi Üniversitesinden %100 burs aldım.

 

 

 

Bir şeyi anlamadığımda Levent hoca her seferinde bana baştan anlattı ve hatalarımı bana göstererek düzeltmemi sağladı. Arkhede geçirdiğim bir senede yeteneğimi ve yapabildiklerini keşfettim, ve çizimimi çok geliştirdim. Hocalarımın ilgisi ve atölyenin sıcak ortamı benim sınava en iyi şekilde hazırlanmamı sağladı. Yorucu ve çok yoğun bir çalışmanın ardından hedefime ulaştım ve Bilgi Üniversitesinden %100 burs aldım. Arkhede aldığım eğitim sayesinde okulda çizim açısında hiç zorlanmıyorum ve projelerimi kolaylıkla yapabiliyorum. Sınıf arkadaşlarımın yaptığı çizimleri görünce bizim kursun çizim eğitiminin iyi olduğunu görüyorum .

Narod’un Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

TANRININ MİMARİ OLARAK ANILAN SIRADIŞI BİR MİMAR: ANTONİ GAUDİ

FWAJGD BARCELONA, SPAIN - AUGUST 14, 2011: Fragment of Casa Batllo building in Barcelona in Spain. It is also called as House of Bones. It was designed by Antoni Gaudi

PORTFOLYO NEDİR? NASIL HAZIRLANIR? Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız…

belen-doga-cirit-2

İtalya’da Mimarlık Okumak Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

İtalya bLG
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın