Scroll Top

NAZMİ EVCİ – ARTS UNIVERSITY BOURNEMOUTH / ILLUSTRATION

Nazmi EVCİ – Arts University Bournemouth / Illustration

Kendimi bildim bileli resim çizen birisiyim. Ancak lise son sınıfa kadar gelecekte çizim üzerine bir şeyler yapmayı planlamıyordum. Lise son sınıfa geldiğimde hayatımda kullanmayacağım şeyleri öğrendiğimiz derslerden(matematik), bıktığımdan çizimi bir kaçış yolu olarak belirledim ve hedefim oldu.

Küçüklüğümden beri hayalim yurt dışı da okumaktır. İnternetten yurt dışında sanat okulu okumak için gerekenleri araştırdım. Ve portfolyo gerektiğini öğrendim. Buna yönelik araştırmalarım sonucunda karşıma Portfolyo Hazırlık Akademisi çıktı. Biraz daha detaylı bilgi almak için kursta Zafer hoca ile görüştük ve kursa kayıt oldum. Kursun bir buçuk, iki ayı temel teknikleri öğrenme üzerineydi. Tabi bu kursun sıkıcı sayılabilecek dönemi. 2 ay sonunda portfolyo sınıfına geçince asıl yapmak istediğiniz şeyleri yapmaya başlıyorsunuz.

Kursa başlamadan önce hiç renkli çalışma yapmazdım. Dolayısıyla boyalar hakkında pek bilgim yoktu. 6-7 aylık çalışma sonrası hocaların yardımı ile bir çok boya hakkında bilgi sahibi oldum ve kullanabiliyor hale geldim. Kafamda ki en büyük sorulardan biri de Grafik tasarım mı? İllüstrasyon bölümü müydü? Yine hocalarımızın yardımıyla iki bölüm arasında ki farkları öğrendim. Ve hangisinin bana daha uygun olacağını ve hangisini daha severek yapacağıma karar verdim.

nazmi-evci-13

Şimdide Arts Universty Bournemounth’a illüstrasyon bölümü okumak üzere İngiltere’ye gidiyorum. Her bir hocamın da çok büyük payı vardır buraya gelmemde.

Nazmi’nin Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

İllüstrasyon Bölümü ve İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

illustrasyon-egitimler

İngiltere’de Sanat Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

ingiltere-uk

Arts University Bournemouth’da Sanat Okumak Nedir?

arts-university-bournemouth
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın