Scroll Top

ALEYNA ÜNSAL – BOURNEMOUTH UNIVERSITY / COMPUTER ANIMATION AND DESIGN

Merhabalar, ben Aleyna. Küçüklüğümden beri tek istediğim hayranı olduğum oyunlarda karakterlerimi görebilmekti.

Kendi kendimi geleneksel çizimde geliştirerek bir süre geçirsem de hayalimi gerçekleştirmek için 3D karakter tasarımına yönelmem gerektiğini biliyordum. Zbrush gibi ara yüzü çok korkutucu bir programı kullanmaya hep çekinmiştim ama hayallerimin beni götüreceği üniversite için şart olduğunu biliyordum.

Nitekim öyle de oldu. Kanada’da başvurduğum üniversite illüstrasyon ve karakter tasarımlarımı çok beğense bile 3d bir çizim olmadan beni alamayacağını söyledi. Eğitimime devam ettiğim Portfolyo Hazırlık Akademisinin yönlendirmesi ile Portfolyo Hazırlık Akademisi ile tanıştım. Programın arayüzünü öğrenmede yaşadığım zorlukları aşmamda, sadece genel olarak değil en ufak detaylarıyla programı öğrenmemde yardımcı oldular.

Ne zaman yapamıyorum diye kendi işlerimi başkalarıyla karşılaştırsam onlardan tek eksikliğimin pratik olduğunu söyleyerek beni daha çok çalışmaya yönlendirerek gerek destek olarak, gerek ödevlerimde yanlış yaptığım yerleri baştan birlikte yaparak programı pekiştirmemde yardımcı oldular. Kurs süresince aldığım eğitim sayesinde portfolyoma koyabileceğim işlerim ve karakterim oldu. Karakterimin aldığı beğeni sayesinde Kanada, Amerika ve İngiltere başta olmak üzere bir sürü üniversiteden teklif aldım.

KAZANDIĞIM OKULLAR

• Bournemouth üniversitesi – computer animation and design
• Vancouver Film School – 3D visual effects
• Teeside University – animation
• Teeside University – visual effects
• Hertfordshire University – animation
• Hertfordshire University- computer animation
• Gnomon Academy – 3D Animation

3D karakter, konsept tasarımlarıyla ilgilenen arkadaşlara en büyük tavsiyem Arkhe Sanat Akademisidir. Birebir ilgili, detaylı ve eğlenceli anlatımlarıyla programı öğrenmenin en güzel yolu

Aleyna’nın Portfolyo Çalışmalarını İnceleyebilirsiniz…

Daha Fazla Bilgi İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…

Animasyon Bölümü ve İçeriği Hakkında Detaylı Bilgi Alın…

animasyon-egitimler

İngiltere’de Sanat Eğitimi Veren Okullar Hangileridir?

ingiltere-uk

Bournemounth Üniversitesinde Sanat Okumak

bournemounth-university
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın