Scroll Top

Universität der Künste Berlin (Berlin University of Arts)

westminster-thegem-blog-default

 Universität der Künste Berlin Hakkında Bilgi Alın

Değişik geçmişinin bir sonucu olarak, Berlin Sanat Üniversitesi (UdK Berlin) hem genç bir kurum hem de eskidir. Üniversitenin mevcut yapısı, 1975’teki kuruluşundan bu yana “Hochschule der Künste” (HdK) olarak yıllar geçtikçe gelişti; Kasım 2001’de kurum “Universität der Künste Berlin” veya Berlin Sanat Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. Ancak, öncül kurumlarını göz önüne alarak, UdK Berlin, 1696’da Brandenburg-Prusya Sanat Akademisinin kuruluşuna dönerek 300 yıldan fazla bir geçmişe sahiptir.

Berlin Sanat Üniversitesi, dünyanın en büyük, en çeşitlendirilmiş ve geleneksel sanat üniversitelerinden biridir. Güzel Sanatlar, Mimarlık, Medya ve Tasarım, Müzik ve Sahne Sanatları kolejlerinde ve Sürekli Eğitim / Berlin Kariyer Koleji Merkez Enstitüsünde sunulan öğretim, sanatın ve ilgili akademik çalışmaların tüm alanlarını kapsayıp 70 kurs, doktora ve doktora sonrası nitelikleri kullanma hakkına sahip olup, tam üniversite statüsüne sahip olan Almanya’daki birkaç sanat kolejinden biridir.

Bölümler ve Dereceler

Lisans (Undergraduate)

Kostüm Tasarımı (Costume Design)

Ürün Tasarımı (Product Design)

Sanat ve Medya (Art and Media)

Sahne Tasarımı (Stage Design)

Görsel İletişim (Visual Communication)

Resim (Painting)

Yüksek Lisans (Graduate)

Kostüm Tasarımı (Costume Design)

Ürün Tasarımı (Product Design)

Sanat ve Medya (Art and Media)

Sahne Tasarımı (Stage Design)

Görsel İletişim (Visual Communication)

Resim (Painting)

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Mezun olduğunuz kurumdan alacağınız lise diploması.
 • ÖSYM yerleştirme yani üniversiteye giriş yeterlilik belgesi.
 • Başvuracağınız üniversiteye yazılmış niyet mektubu.
 • Pasaport.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • İngilizce ve Almanca dili yeterlilik belgesi. Almanya’da üniversite başvuruları için genel olarak İngilizce’de TOEFL 550 ya da IELTS 6.5 test sonuçları yeterlidir. Ancak bazı üniversiteler ve programlar için sizden Almanca dil yeterliliğinizi kanıtlamanız istenir. Bu durumda yapmanız gereken ise TestDaf (üniversiteye giriş Almanca dil sınavı) ya da DSH (yabancı dil olarak Almanca testi) yeterlilik belgelerine sahip olmanızdır.

Bununla birlikte, sanat ve müzik öğretmenlerinin aynı zamanda Berlin ve Brandenburg’daki tek üniversite olan ve Berlin’de bir eğitim kariyeri ile ders çalışabilecekleri Sanatlar Eğitimi dersleri veriyor.

Almanya’da Yaşam

 • Almanya, 82 milyon nüfuslu gelişmiş bir Avrupa ülkesidir. Almanya siyasi olarak federatif bir yapıya sahiptir
 • Almanya oldukça refah bir ülkedir ve kişi başına düşen gelir 27.600 dolar kadardır.
 • Almanya toplumsal yapı olarak da çok fazla milletin bulunduğu bir ülkedir. Elbette ülkenin en baskın nüfusunu Almanlar oluşturmaktadır. Almanların ardından %90’ı Hıristiyan olmakla beraber Müslümanlar ve Yahudiler de yaşamaktadır.
 • Ayrıca Almanya’da kayda değer bir Türk nüfus da yaşamaktadır. Almanya’nın iklimi genelde yağışlıdır, baharda ve yaz mevsiminde hava her ne kadar güzel olsa da her an yağmur yağma ihtimali vardır.

Ulaşım

 • Almanya’da banliyö trenleri, tramvay ve otobüs gibi çok çeşitli toplu taşıma araçları vardır. Bilet, çoğunlukla istasyonlardaki ve duraklardaki otomatik bilet makinelerinden alınır. Ayrıca Almanya’da size önerilen hem ucuzluk hem de kolaylık olması açısından haftalık ya da aylık kartlardan almanızdır.
 • Her yerde olduğu gibi Almanya’da da çocuk, öğrenci, yaşlılar ve özürlü vatandaşlara toplu taşımada indirim sağlanmaktadır.
 • Ülke içi ulaşım sistemi de, şehir içi kadar gelişmiştir. Kara yoluyla ülkenin her yerine ulaşabilirsiniz.
 • Almanya’nın dünyaca ünlü otoyolları bulunmaktadır ve bu otoyolları kullanabilirsiniz. Otoyol haricinde Almanya’nın her yerine tren seferleri de bulunmaktadır. Bu trenlerle ülkenin her yerine çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Almanya’da Mimarlık Okumak İsimli Yazımızı Okuyabilirsiniz…

almanyada-mimarlik

Portfolyo Hazırlık Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Alın…

mimarik-anasayfa-001
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın