Scroll Top

École Parsons à Paris

ecole parsons paris

École Parsons à Paris Hakkında Bilgi Alın

1986 yılında Fransa, École Parsons à Paris adı altında The New School’un yönetim kurulu üyeleri tarafından New School’un şube kampüsü olarak verilen akademik programlarla bağımsız bir kar amacı gütmeyen kuruluş olarak kuruldu. 1995 yılında, okulunu Parsons Paris / École Parsons à Paris adıyla işletmeye devam ederken, Fransız derneğin adı “Association Franco-Américaine de Design” [AFAD] olarak değiştirildi.

New York Times , yeni Paris kampüsünü “bir Amerikan üniversitesinin hem en eski hem de en yeni denizaşırı şubesi” olarak tanımladı. Parsons’ın Paris’teki varlığı, Frank Alvah Parsons’ın o zamanki New York Güzel ve Uygulamalı Sanatlar Okulu’nun Paris Atölyeleri’ni açtığı 1921 yılına dayanıyor. Okul, mimarlık, iç dekorasyon, sahne tasarımı ve kostüm tasarımı dersleri verdi ve bir yıl sonra poster ve grafik tasarım ekledi. 1980’de Parsons , Güzel Sanatlar Lisansı ve yurtdışında eğitim seçenekleri sunmak için Paris’teki Amerikan Koleji (şimdi Paris’teki Amerikan Üniversitesi ) ile bir eğitim ortaklığına girerek Paris programını genişletti . 1986’da başlayarak, Parsons Paris programına giren öğrenciler Parsons Tasarım Okulu’ndan bir derece almaya hak kazandılar. Sanat bölümü, artık The New School ile bağlantılı değildir.

Bölümler ve Dereceler

Lisans Bölümleri (Undergraduate)

Sanat, Medya ve Teknoloji (Arts, Media and Technology)

Moda Tasarımı (Fashion Design)

Stratejik Tasarım ve Yönetim (Strategic Design and Management)

Yüksek Lisans Bölümleri (Graduate)

Tasarım ve Teknoloji (Design and Technology)

Moda Çalışmaları (Fashion Studies)

Tasarım Tarihi ve Küratoryal Çalışmalar (Design History and Curatorial Studies)

Stratejik Tasarım ve Yönetim (Strategic Design and Management)

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Portfolyo
 • Transkript (Lise Diploması/üniversite diploması)
 • Dil Skoru IELTS 6.0 TOEFL 92 PTE 63
 • Referans Mektubu
 • Motivasyon Mektubu
 • Pasaport/Vize

Parsons School of Design’ın Avrupa şubesidir ve New York City’deki kapsamlı bir üniversite olan The New School’un bir parçasıdır .

Fransa’da Yaşam

 • Hem öğrenci olup hem de part time çalışma hakkı elde etmek ve daha sonra staj hakkıyla birlikte profesyonel iş dünyasına dahil olmak için fırsat kovalamak en güzel yoldur.
 • İmkanınız varsa üniversiteye Fransa’da başlamak, sonrasında master ve doktora programlarına kaydolarak sisteme ve sosyal hayata ve sonrasında da iş dünyasına dahil olmak en çağdaş yöntemdir.
 • Burada iki yıl yüksek öğrenim eğitimi alan kişilere vatandaşlık başvurusu yapma hakkı tanıyor. Her başvuran da vatandaş olabilecek diye bir şart yok.
 • Çok zengin bir tarih ve kültüre, bin yıllık köklü bir geçmişe sahip bir ulus Fransa, Fransızların yürekten bağlı oldukları temel değerlerin ifadesidir.

Ulaşım

 • Fransa, Avrupa Birliği’ndeki ekonomik olarak en gelişmiş ülkelerden biridir.
 • Paris’te ülkenin en büyük demiryolu ağı vardır, sadece tüm şehirlere ve bölgelere değil aynı zamanda komşu ülkelere de yayılıyor.
 • Yerel ve bölgesel yüksek hızlı trenlerin yanı sıra, ülkede çalışan Ekspres trenler vardır.
 • Toplu taşıma araçlarından bahsederken, en popüler otobüslerdir. Tüm yolculuklar kesinlikle zamanlamaya dayanmaktadır. Bununla birlikte, büyük şehirlerde sıkça, toplu taşıma araçları trafik sıkışıklığına neden olmaktadır. Otobüsler bir şehirden diğerine durmadan ulaşmak gerektiğinde en popüler ulaşım seçeneği haline geliyor. Ayrıca, Fransa’nın başkentinde, gece boyunca hareket etmeyi sevenler için tasarlanmış gece otobüsleri vardır.
 • Metro sadece başkente değil, yakındaki banliyölere de hizmet vermektedir. Şehirde şu ana kadar 17 düzenli metro hattı var. Turistler için her istasyonda oldukça net haritalar ve şemalar bulunması özellikle yararlıdır.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Fashion Design Nedir Hakkında Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-fashion-design-50

Fransa’da Fashion Design Okumak Nedir?

fransada-moda-tasarimi-okumak-flag-blog
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın