Bakırköy - Taksim - Kadıköy
0535 859 01 11

Beaux-Arts de Paris (National School of Fine Arts)

Beaux-Arts

Bugün École des Beaux-Arts, rue Bonaparte ve Quai Malaquais arasında iki hektarlık bir alana yayılmış geniş bir komplekstir. Binaların çoğu 17. ve 19. yüzyıllara dayanıyor; Bazıları 20. yüzyıldan. En eski binalar, manastırın bir parçası olarak 17. yüzyılın başında inşa edilen şapel ve ek binalarıdır. Fransız Devrimi ve Napolyon döneminde, mimar Alexandre Lenoir (1761-1839), binayı, Fransız heykelinin olağanüstü eserlerinin bulunduğu müze olan Musée des Monuments Français’e dönüştürdü.

Müze 1816’da kapatıldığında binalar École des Beaux-Arts’a tahsis edildi. Ardından mimar François Debret (1777-1850) ek binalar  tasarlamak üzere görevlendirildi. İlk önce yarışmalar için vazgeçilmez bir tesis olan Bâtiment des Loges’u kurduktan sonra Palais Des Études üzerinde çalışmaya başladı. Debret’in başında, Palais des études’e devam eden öğrencisi ve kayınbiraderi Félix Duban (1797-1872) ve Quai Malaquais’e (Palais des Beaux-Arts) bakan sergi binası geçti.

Ayrıca rue Bonaparte tarafındaki giriş avlularını, şapeli ve manastır manevi manzarası olan Cour du Mûrier’i yeniden tasarladı. Bazı durumlarda Duban, Musée des Monuments Français’in kapatıldıktan ve koleksiyonlarının dağılmasından sonra yerinde kalmış, tamamen farklı mimari ve dekoratif unsurları yeniden kullandı ve böylece tümüne yadsınamaz bir estetik birlik kazandırdı.

Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz…

http://www.beauxartsparis.fr/fr/

Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri (Undergraduate and Graduate)

Madde ve Uzay (Fresko,Modelleme, Seramik, Metal İşleme) (Article and Space (Fresco, Modeling, Ceramic, Metal Processing)

Resim (Painting)

Dijital Teknikler (Digital Techniques)

Plastik Sanatlar (Plastic arts)

Başvuru Şartları

  • Portfolyo
  • Transkript (Lise Diploması/üniversite diploması)
  • Dil Skoru iyi derecede Fransızca
  • Referans Mektubu
  • Motivasyon Mektubu
  • Pasaport/Vize
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın