Kabataş - Bakırköy
0555 893 10 00 - 0535 859 01 11

Instituto Marangoni Milano

Istituto Marangoni dünyaca ünlü moda ve tasarım okuludur. Üniversite master sertifika ve yaz okulları ile bir çok ünlü modacının mezun olduğu okuldur. Avrupa’nın en ünlü moda okullarından biri olan Istituto Marangoni moda ve tasarımın 4 büyük merkezinde  – Milano, Londra – Paris –  Floransa’da bulunan kampüslerinde Üniversite, Master, Sertifika ve Yaz Okulu eğitimi sunar. 1935 yılında Milano’nun ilk özel tasarım okulu olarak eğitim hayatına başlayan  Istituto Marangoni  78 yıldır İtalyan yaratıcı sektörün gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. 35.000 ‘in üzerinde mezun veren Istituto Marangoni’nin ünlü mezunları arasında Dolce Gabana’dan Domenica Dolce ve Moschino vardır.

Moda kampüsünün yanı sıra Istituto Marangoni Tasarım okulu açıldı.  Milano’nun merkezinde yeni bir kampüste açılan tasarım okulunda Istituto Marangoni ünlü mimar Giulio Cappellini ile işbirliği yapmıştır. Cappellini tarafından hazırlanan eğitim programları ile ürün tasarımı  görsel tasarım ve İç mimari alanında eğitim verilecektir.

Milano Kampüsü 

Moda Okulu
Istituto Marangoni Milano kampüsü  Milano’nun  merkezinde lüks markaları ile ünlü caddesi  Via Montenapoleone’den bir kaç adım uzaklıktadır.

Tasarım Okulu

Istituto Marangoni modada ki ününden aldığı tecrübe ve gücü Cappeli’nin  mimari alandaki gücü ile birleştirerek açtığı tasarım okulunda tasarım alanında eğitim vermektedir.

Londra Kampüsü 

Istituto Marangoni Londra kampüsü ise Liverpool Tren istasyonuna yakın moda atölyelerine komşu olan Fashion Street üzerindedir.

Paris Kampüsü
Istituto Marangoni Paris kampüsü ise Şanzelize’ye yakın ünlü markalara komşu  modern bir binaya sahiptir.

Floransa Kampüsü

Istituto Marangoni Milano’da bulunan Moda ve Tasarım okulundan sonra Floransa şehrinin yapısına uygun olarak kampüse the art school yani sanat okulu ismini verdi. Bu kampüste Istituto Marangoni’nin artık gelenekselleşmiş programlarının yanı sıra Floransa’nın ünlü el işçiliğinin eğitimini verecekleri Ayakkabı Tasarımı, Mücevher Tasarımı gibi programlar ve şehrin sanat dokusunu yansıtan kuratörlük ve sanat yönetimi programları vardır.

Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz…

http://www.istitutomarangoni.com/en/

Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri (Undergraduate and Graduate)

Araba, Yat, Ulaşım Araçları Tasarımı (Car, Yacht, Transportation Vehicles Design)

Fotoğrafçılık (Photography)

Grafik, 3D, Web, Görsel Tasarım (Graphic, 3D, Web, Visual Design)

Multimedya ve İletişim Tasarım (Multimedia and Communication Design)

İç Mimari ve Ürün Tasarımı (Interior Design and Product Design)

Moda Tasarımı (Fashion Design)

Başvuru Şartları

  • Milano Kampusu için İngilizce veya İtalyanca – Diğer Bölümler İçin İngilizce Dil Skoru
  • Transkript
  • Referans Mektubu
  • Niyet Mektubu
  • Lise diploması
  • Üniversite veya lisansüstü diploması
  • Öğrencinin kendini, gelişim sürecini, daha önce yaptığı işleri, katıldığı yarışmaları, kazandığı ödülleri vs… anlatacağı otobiyografisi.
  • En az 10-12 çizim, fotoğraflar veya slaytladan oluşan bir portfolyo.
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın