Scroll Top

Karlsruhe İnstitute of Technology

karlsruhe-institute-of-technology

Karlsruhe Institute of Technology Hakkında Bilgi Alın

Almanya’nın en eski teknik üniversitesi olan Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü, 1825 yılında kurulmuştur. Su an özellikle mühendislik ve bilgi teknolojileri alanlarında Avrupanın ve dünya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Almanya’da RWTH Aachen ve Münih Teknik Üniversitesi ile birlikte üç elit teknik üniversitelerinden biridir. THES – QS Dünya Üniversiteler Sıralaması’na göre Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü dünya’nın en iyi 116. ve mühendislik alanında en iyi 33. üniversitesidir. İş dünyasında saygınlık açısından ise dünyada 52.sıradadır.

Karlsruhe Üniversitesi, 7 Ekim 1825 tarihinde Polytechnische Schule, bir politeknik okulu olarak kurulmuştur. Paris’teki Ecole Polytechnique’e göre modellenmiştir. 1865 yılında, Baden Grandük I. Friedrich, okulu bir Hochschule, yani yüksek eğitim kurumu statüsüne kaldırmıştır. 1885 yılında, kurum Technische Hochschule, yani teknolojik yüksek kurum olarak adlanmıştır. 1902 yılından bu yana üniversite, aynı zamanda I. Friedrich’in onuruna “Fridericiana” olarak bilinmektedir. Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü 1967’den beri tam bir üniversite haline gelmiştir.

Bölümler ve Dereceler

Lisans

Mimarlık (Architecture)

Yüksek Lisans

Mimarlık (Architecture)

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Mezun olduğunuz kurumdan alacağınız lise diploması.
 • ÖSYM yerleştirme yani üniversiteye giriş yeterlilik belgesi.
 • Başvuracağınız üniversiteye yazılmış niyet mektubu.
 • Pasaport.
 • Biyometrik fotoğraf.
 • İngilizce ve Almanca dili yeterlilik belgesi. Almanya’da üniversite başvuruları için genel olarak İngilizce’de TOEFL 550 ya da IELTS 6.5 test sonuçları yeterlidir. Ancak bazı üniversiteler ve programlar için sizden Almanca dil yeterliliğinizi kanıtlamanız istenir. Bu durumda yapmanız gereken ise TestDaf (üniversiteye giriş Almanca dil sınavı) ya da DSH (yabancı dil olarak Almanca testi) yeterlilik belgelerine sahip olmanızdır.

(KIT), Almanya’nın en büyük ve en prestijli araştırma ve eğitim kurumlarından birisidir.

Almanya’da Yaşam

 • Almanya, 82 milyon nüfuslu gelişmiş bir Avrupa ülkesidir. Almanya siyasi olarak federatif bir yapıya sahiptir
 • Almanya oldukça refah bir ülkedir ve kişi başına düşen gelir 27.600 dolar kadardır.
 • Almanya toplumsal yapı olarak da çok fazla milletin bulunduğu bir ülkedir. Elbette ülkenin en baskın nüfusunu Almanlar oluşturmaktadır. Almanların ardından %90’ı Hıristiyan olmakla beraber Müslümanlar ve Yahudiler de yaşamaktadır.
 • Ayrıca Almanya’da kayda değer bir Türk nüfus da yaşamaktadır. Almanya’nın iklimi genelde yağışlıdır, baharda ve yaz mevsiminde hava her ne kadar güzel olsa da her an yağmur yağma ihtimali vardır.

Ulaşım

 • Almanya’da banliyö trenleri, tramvay ve otobüs gibi çok çeşitli toplu taşıma araçları vardır. Bilet, çoğunlukla istasyonlardaki ve duraklardaki otomatik bilet makinelerinden alınır. Ayrıca Almanya’da size önerilen hem ucuzluk hem de kolaylık olması açısından haftalık ya da aylık kartlardan almanızdır.
 • Her yerde olduğu gibi Almanya’da da çocuk, öğrenci, yaşlılar ve özürlü vatandaşlara toplu taşımada indirim sağlanmaktadır.
 • Ülke içi ulaşım sistemi de, şehir içi kadar gelişmiştir. Kara yoluyla ülkenin her yerine ulaşabilirsiniz.
 • Almanya’nın dünyaca ünlü otoyolları bulunmaktadır ve bu otoyolları kullanabilirsiniz. Otoyol haricinde Almanya’nın her yerine tren seferleri de bulunmaktadır. Bu trenlerle ülkenin her yerine çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Almanya’da Mimarlık Okumak İsimli Yazımızı Okuyabilirsiniz…

almanyada-mimarlik

KIT’i Kazanan Öğrencimiz Helin Sezen Korkmaz’ın Başarı Öyküsünü Okuyabilirsiniz…

helin sezen korkmaz
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın