Technical University Of Berlin

technical-university-of-berlin

Technical University Of Berlin Hakkında Bilgi Alın

Berlin Teknik Üniversitesi (Technische Universität Berlin) uluslararası kulvarda üne sahip en eski Alman üniversitelerinden biridir. 33.500 kişilik öğrenci sayısı ile yıl içerisinde en çok öğrenci sahibi olan üniversitelerden biridir. Okulda 100’ü aşkın programda eğitim verilmektedir. 40 kuruluş ile beraber çalışmalar yürütülmektedir. Eğitimde mükemmeliyet anlayışına sahiplerdir. Okul eğitim alanında verilen birçok ödüle sahiptir. Yedi fakültesi bulunmaktadır. Berlin’de bulunan en iyi teknik üniversitelerden biridir. 40 lisans ve 60 yüksek lisans bölümünde hizmet veren okulda, alanında verilen en iyi eğitimi alma şansına sahip olursunuz.

Berlin Teknik Üniversitesi, Almanya’daki üniversiteler arasında en iyi teknik üniversitelerden biridir. Almanya, Avrupa Birliği üye ülkelerden bir tanesi olduğundan, üniversitelerinin YÖK tarafından tanınırlığı bulunmaktadır. Almanya üniversitelerinden mezun olduğunuzda Avrupa Birliği’ne üye tüm ülkelerde geçerli olan Mavi Diploma sahibi olursunuz.

Bölümler ve Dereceler

Lisans

Mimarlık (Architecture)

Yüksek Lisans

Mimarlık (Architecture)

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Lisans eğitimi için tercih ediliyorsa, öğrencinin YKS’den 4 yıllık bir üniversiteye girebilecek başarıyı elde etmiş olması gerekmektedir.
 • Hazırlık sınıfı için TestDaF ve TDN3 sınavlarından belge almış olmak.
 • Berlin Teknik Üniversitesi Avrupa’da kabul gören B2 seviyesinde dil eğitim sertifikalarını kabul etmektedir.
 • Üniversite’ye başlarken genel olarak C1 dil seviyesine gelmiş olmanız gerekmektedir.
 • Yüksek Lisans için tercih ediliyorsa mezun olduğunuz lisans bölümünden uluslararası geçerliliği olan bir diplomaya sahip olmanız gerekmektedir.
 • Yüksek lisans seviyesinde dil bilgisine vakıf olmanız gerekecektir.

Almaya’dan alacağınız diploma ile hem Avrupa’da hem de dünyanın bir çok ülkesinde rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Almanya’da Yaşam

 • Almanya, 82 milyon nüfuslu gelişmiş bir Avrupa ülkesidir. Almanya siyasi olarak federatif bir yapıya sahiptir
 • Almanya oldukça refah bir ülkedir ve kişi başına düşen gelir 27.600 dolar kadardır.
 • Almanya toplumsal yapı olarak da çok fazla milletin bulunduğu bir ülkedir. Elbette ülkenin en baskın nüfusunu Almanlar oluşturmaktadır. Almanların ardından %90’ı Hıristiyan olmakla beraber Müslümanlar ve Yahudiler de yaşamaktadır.
 • Ayrıca Almanya’da kayda değer bir Türk nüfus da yaşamaktadır. Almanya’nın iklimi genelde yağışlıdır, baharda ve yaz mevsiminde hava her ne kadar güzel olsa da her an yağmur yağma ihtimali vardır.

Ulaşım

 • Almanya’da banliyö trenleri, tramvay ve otobüs gibi çok çeşitli toplu taşıma araçları vardır. Bilet, çoğunlukla istasyonlardaki ve duraklardaki otomatik bilet makinelerinden alınır. Ayrıca Almanya’da size önerilen hem ucuzluk hem de kolaylık olması açısından haftalık ya da aylık kartlardan almanızdır.
 • Her yerde olduğu gibi Almanya’da da çocuk, öğrenci, yaşlılar ve özürlü vatandaşlara toplu taşımada indirim sağlanmaktadır.
 • Ülke içi ulaşım sistemi de, şehir içi kadar gelişmiştir. Kara yoluyla ülkenin her yerine ulaşabilirsiniz.
 • Almanya’nın dünyaca ünlü otoyolları bulunmaktadır ve bu otoyolları kullanabilirsiniz. Otoyol haricinde Almanya’nın her yerine tren seferleri de bulunmaktadır. Bu trenlerle ülkenin her yerine çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Almanya’da Mimarlık Okumak İsimli Yazımızı Okuyabilirsiniz…

almanyada-mimarlik

Portfolyo Hazırlık Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Alın…

mimarik-anasayfa-001
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın