Scroll Top

University of Westminster

westminster

University of Westminster Hakkında Bilgi Alın

1838 yılında Kraliyet Teknik Okulu (Royal Polytechnic Institution) olarak kurulmuş üniversite tarih boyunca  dört farklı isme sahip olmuş ve 1992 yılından itibaren University of Westminster olarak hizmet vermektedir. Westminster’deki Londra’nın ünlü balmumu müzesi “Maddame Tassauds” karşısında yer alan Westminster Üniversitesi, öğrencilere araştırma yapabilmeleri için geniş olanaklarla eğitim vermektedir.

Dünyaca bilinen ve saygı duyulan üniversite aynı zamanda 2005’te “Yurtdışından Gelen Öğrencilere En İyi Destek” alanında Times Higher Award sahibi olmuştur. Üniversite, 300’den fazla program ile Lisans, Master ve Doktora dereceleri için eğitim vermektedir. Westminster’ın Londra’nın merkezinde üç harika kampüsü bulunmaktadır ve dördüncüsü Londra’nın kuzey batısında yer alan Harrow’da özel amaçlı bir yeşil alan üzerine kurulmuştur. Merkezdeki kampüsler Londra’nın kalbinde olup Houses of Parliament ve Big Ben, BBC, London Eye, Tate Modern ve British Library gibi ünlü noktalarına çok kısa mesafelerdedir.

Westminster Üniversitesi’nde ISA semester programları ile, öğrenciler bireysel ve akademik ihtiyaçlarına uygun kursları seçmektedirler. Westminster Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler ders denkliğine sahip  ve staj yapabilme şansları vardır. Tüm dersler yerel üniversite profesörleri tarafından Londra’nın merkezinde bulunan Westminster Üniversitesi’nde öğretilir. ISA öğrencileri İngiliz ve diğer uluslararası öğrencilerle birlikte derslere katılırlar.

Bölümler ve Dereceler

Lisans ve Doktora (Undergraduate and Postgraduate)

Mimari ve İç Mekanlar (Architecture and Interiors)

Sanat ve Tasarım (Art and Design)

Moda (Fashion)

Televizyon, Sinema ve Hareketli Görüntü (Television, Cinema and Motion Picture)

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Transkriptiniz,
 • İlgilendiğinize alana yönelik yaptığınız portfolyo çalışmaları,
 • 2 adet akademik referans mektubu,
 • İş deneyiminiz var ise (staj ya da tam zamanlı) referans mektubu,
 • CV’niz,
 • IELTS dil yeterlilik puanınız,
 • Katıldığınız sertifikalı eğitimlerin sertifikaları,
 • Niyet mektubu,
 • Mal varlığı dökümanı.

Westminster Üniversitesi evrensel çalışmaları nedeniyle 2000 yılında ve 2005’te Kraliçe Girişim Ödülü (Queen’s Award for Enterprise) ile ödüllendirilmiştir.

İngiltere’de Yaşam

 • Kültürlerine, geleneklerine, yaşam tarzlarına kısa sürede alışarak onlara ayak uydurabilirsiniz.
 • İngiltere’de her zaman damak tadınıza uygun restoran bulabilirsiniz. Özellikle de Londra gibi kozmopolit bir şehirde.
 • Londra’da yaşam maliyetleri çok yüksek olsa da birçok hesaplı mağaza bulunmaktadır. Bunlardan en uygun olanı Primark mağazalarıdır. Burada birçok ürünü Türkiye’deki fiyattan bile daha uyguna bulabilirsiniz. Aynı zamanda vergi iadesiyle çok daha avantajlı bir fiyata sahip olabilirsiniz.
 • Türkiye’ye geldiğinizde 6 yıl eğitim aldıktan sonra İngiliz vatandaşı olmaya hak kazanırsınız hem de Türkiye vatandaşlığınızı da kaybetmeden bu hakkı kazanarak “çifte vatandaşlık” hakkına sahip olabilirsiniz. Tabii bunun için, istenen belgeleri, maddi gücü ve olanakları yerine getirebileceğinize dair teminat vermeniz gerekir.

Ulaşım

 • Londra toplu taşıma araçlarının en yoğun kullanıldığı ve en uzun metro/demiryolu hattına sahip şehirdir. Ancak toplu taşıma hizmetleri arasında dünyada en pahalı olanıdır.
 • Fiyatlar bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Londra’da yaşam giderlerinizi düşürebilmenizi sağlayacak bir başka yöntem Oyster Card edinmeniz olacaktır. 
 • 5 £ maliyeti olan kartı metro istasyonlarındaki makinelerden satın alabilirsiniz. 
 • Öğrenciler (en az 14 haftalık kursa yazılan öğrenciler için geçerli) Student Oyster Card alarak %30 indirim ile haftalık sınırsız Zone 1 – Zone 3 arası abonmanı 25 pound’a alabilirsiniz. Bu kart için okulunuzdan bilgi almalısınız.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Portfolyo Hazırlık Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Alın…

portfolyo-hazirlik-akademisi-ic-mimarlik-bolumu-2

University of Westminster’ı Kazanan Öğrencimiz Zeynep Uzun’un Başarı Öyküsünü Okuyabilirsiniz…

zeynep-uzun
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın