Bakırköy - Taksim - Kadıköy
0535 859 01 11

University of Westminster

westminster

1838 yılında Kraliyet Teknik Okulu (Royal Polytechnic Institution) olarak kurulmuş üniversite tarih boyunca  dört farklı isme sahip olmuş ve 1992 yılından itibaren University of Westminster olarak hizmet vermektedir. Westminster’deki Londra’nın ünlü balmumu müzesi “Maddame Tassauds” karşısında yer alan Westminster Üniversitesi, öğrencilere araştırma yapabilmeleri için geniş olanaklarla eğitim vermektedir. Westminster Üniversitesi evrensel çalışmaları nedeniyle 2000 yılında ve 2005’te Kraliçe Girişim Ödülü (Queen’s Award for Enterprise) ile ödüllendirilmiştir.

Dünyaca bilinen ve saygı duyulan üniversite aynı zamanda 2005’te “Yurtdışından Gelen Öğrencilere En İyi Destek” alanında Times Higher Award sahibi olmuştur. Üniversite, 300’den fazla program ile Lisans, Master ve Doktora dereceleri için eğitim vermektedir. Westminster’ın Londra’nın merkezinde üç harika kampüsü bulunmaktadır ve dördüncüsü Londra’nın kuzey batısında yer alan Harrow’da özel amaçlı bir yeşil alan üzerine kurulmuştur. Merkezdeki kampüsler Londra’nın kalbinde olup Houses of Parliament ve Big Ben, BBC, London Eye, Tate Modern ve British Library gibi ünlü noktalarına çok kısa mesafelerdedir.

Westminster Üniversitesi’nde ISA semester programları ile, öğrenciler bireysel ve akademik ihtiyaçlarına uygun kursları seçmektedirler. Westminster Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler ders denkliğine sahip  ve staj yapabilme şansları vardır. Tüm dersler yerel üniversite profesörleri tarafından Londra’nın merkezinde bulunan Westminster Üniversitesi’nde öğretilir. ISA öğrencileri İngiliz ve diğer uluslararası öğrencerlerle birlikte derslere katılırlar.

Detaylı Bilgi İçin Linke Tıklayabilirsiniz…

https://www.westminster.ac.uk/

Lisans ve Doktora (Undergraduate and Postgraduate)

Mimari ve İç Mekanlar (Architecture and Interiors)

Sanat ve Tasarım (Art and Design)

Moda (Fashion)

Televizyon, Sinema ve Hareketli Görüntü (Television, Cinema and Motion Picture)

Başvuru Şartları

  • Portfolyo
  • Transkript (Lise Diploması/üniversite diploması)
  • Dil Skoru IELTS 6.0   PTE 54
  • Referans Mektubu
  • Motivasyon Mektubu
  • Pasaport/Vize
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın