Scroll Top

National Institute of Applied Sciences

insa-strasbourg

National Institute of Applied Sciences Hakkında Bilgi Alın

Okul, 1875 yılında Technische Winterschule für Wiesenbautechniker adı altında kuruldu 2003 yılında okul, INSA’nın altı Fransız mühendislik okulunu yeniden bir araya getiren grubuna katılır ve mevcut adını alır. INSA Strasbourg misyonu, yüksek nitelikli mühendisler yetiştirmek, sürekli eğitimi desteklemek ve araştırma ve test yapmaktır. Beş yıllık müfredat, insan niteliklerine sahip olan ve bilim, mühendislik ve / veya mimarlığın birincil alanlarında iyi bilgi sahibi olan mühendisleri ve / veya mimarları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okul, mühendislik ve mimarlık bölümlerinde 1.700 öğrenci barındırmaktadır. INSA de Strasbourg’dan mezun olanlara “Insassiens” denir.

INSA Strasbourg, 7 uzmanlık alanında 4 araştırma biriminde mühendis ve mimar yetiştirmektedir.  En önemlisi, Fransa’daki bir mühendislik okulundaki tek mimarlık derecesi kursunu veriyor. INSA Strasbourg, yüz yılı aşkın bir süredir endüstri ile el ele çalışmakta ve 100’den fazla şirket ile büyük iş forumlarına ev sahipliği yapmaktadır. 2009 yılında INSA Strasbourg, 5 yıllık müfredat (L’Etudiant dergisi) sunan 67 Fransız mühendislik okulundan 7. sırada yer aldı ve bugüne kadar Fransa’da mimarlar için müfredat da sağlayan tek mühendislik okulu oldu.

Bölümler ve Dereceler

Lisans  (Undergraduate)

Mimarlık (Architecture)

Yüksek Lisans (Graduate)

Şehir Planlama ve Geliştirme (City Planning and Development)

Uzmanlık Mimarisi (Specialty Architecture)

Yapılar ve Kentsel Projeler (Buildings and Urban Projects)

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Portfolyo
 • Transkript (Lise Diploması/üniversite diploması)
 • Dil Skoru iyi derecede Fransızca
 • Referans Mektubu
 • Motivasyon Mektubu
 • Pasaport/Vize

INSA Strasbourg, “Diplôme d’Ingénieur” verme yetkisine sahip 210 Fransız Mühendislik Okulundan biridir

Fransa’da Yaşam

 • Hem öğrenci olup hem de part time çalışma hakkı elde etmek ve daha sonra staj hakkıyla birlikte profesyonel iş dünyasına dahil olmak için fırsat kovalamak en güzel yoldur.
 • İmkanınız varsa üniversiteye Fransa’da başlamak, sonrasında master ve doktora programlarına kaydolarak sisteme ve sosyal hayata ve sonrasında da iş dünyasına dahil olmak en çağdaş yöntemdir.
 • Burada iki yıl yüksek öğrenim eğitimi alan kişilere vatandaşlık başvurusu yapma hakkı tanıyor. Her başvuran da vatandaş olabilecek diye bir şart yok.
 • Çok zengin bir tarih ve kültüre, bin yıllık köklü bir geçmişe sahip bir ulus Fransa, Fransızların yürekten bağlı oldukları temel değerlerin ifadesidir.

Ulaşım

 • Fransa, Avrupa Birliği’ndeki ekonomik olarak en gelişmiş ülkelerden biridir.
 • Paris’te ülkenin en büyük demiryolu ağı vardır, sadece tüm şehirlere ve bölgelere değil aynı zamanda komşu ülkelere de yayılıyor.
 • Yerel ve bölgesel yüksek hızlı trenlerin yanı sıra, ülkede çalışan Ekspres trenler vardır.
 • Toplu taşıma araçlarından bahsederken, en popüler otobüslerdir. Tüm yolculuklar kesinlikle zamanlamaya dayanmaktadır. Bununla birlikte, büyük şehirlerde sıkça, toplu taşıma araçları trafik sıkışıklığına neden olmaktadır. Otobüsler bir şehirden diğerine durmadan ulaşmak gerektiğinde en popüler ulaşım seçeneği haline geliyor. Ayrıca, Fransa’nın başkentinde, gece boyunca hareket etmeyi sevenler için tasarlanmış gece otobüsleri vardır.
 • Metro sadece başkente değil, yakındaki banliyölere de hizmet vermektedir. Şehirde şu ana kadar 17 düzenli metro hattı var. Turistler için her istasyonda oldukça net haritalar ve şemalar bulunması özellikle yararlıdır.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Fransa’da Moda Tasarımı Okumak Nedir?

fransada-moda-tasarimi-okumak-flag-blog

INSA’ı Kazanan Öğrencimiz Zeynep Karagöz’ün Başarı Öyküsünü Okuyabilirsiniz…

zeynep-karagoz.
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın