Scroll Top

Université Toulouse – Jean Jaurès

universite-toulouse-jean-jaures-1

Université Toulouse – Jean Jaurès Hakkında Bilgi Alın

 Fransa’nın Toulouse kentindeki 3 üniversiteden biridir. Toulouse’un 1960’ların büyük mimari projesi Le Mirail’de yer alan kampüs , Candilis , Josic , Woods mimarlarından oluşan bir ekip tarafından tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Toulouse – Jean Jaurès Üniversitesi, sanat, edebiyat ve dil ve insan ve sosyal bilimler üniversitesi, Federal Toulouse Üniversitesi Midi-Pyrénées’nin kurucu üyesidir.

Okul, birkaç üniversiteden oluşan bir konsorsiyum tarafından düzenlenen uluslararası eğitim kursları sunmaktadır. Toulouse Üniversitesi Sanat İnisiyatifleri Merkezi – Jean Jaurès, 30 yılı aşkın süredir kampüste sanatsal etkinlikler programlamaktadır.
Uzmanlaşmış proje yöneticilerinden oluşan bir ekip, öğrenciler, öğretmen-araştırmacılar ve Toulouse’un kültürel yaşamına dahil olanlarla işbirliği içinde zengin ve çeşitli bir etkinlik takvimi hazırlar. CIAM, bir sanat pratiği yapmak için bir dizi formül sunar: haftalık atölyeler, stajlar, atölyeler, laboratuarlar … Başlatma, geliştirme, profesyonel eğitim, bu teklif, sanatta uzman olsun ya da olmasın bir üniversite kursunu tamamlar ve zenginleştirir.

Bölümler ve Dereceler

Lisans  (Undergraduate)

Sanat – Renk (Art – Color)

İmge (İmage)

Tasarım (Design)

Sanat (Art)

Bilim ve Teknikler (Science and Techniques)
 

Lokasyon

Lokasyonu Haritada Görüntülemek İçin Görsele Tıklayın…

Başvuru Şartları

 • Portfolyo
 • Transkript (Lise Diploması/üniversite diploması)
 • Dil Skoru iyi derecede Fransızca
 • Referans Mektubu
 • Motivasyon Mektubu
 • Pasaport/Vize

Université Toulouse – Jean Jaurès sanatçılar sayesinde, tüm toplumla paylaşılan sanatın eşsiz deneyimini tatma fırsatı veriyor.

Fransa’da Yaşam

 • Hem öğrenci olup hem de part time çalışma hakkı elde etmek ve daha sonra staj hakkıyla birlikte profesyonel iş dünyasına dahil olmak için fırsat kovalamak en güzel yoldur.
 • İmkanınız varsa üniversiteye Fransa’da başlamak, sonrasında master ve doktora programlarına kaydolarak sisteme ve sosyal hayata ve sonrasında da iş dünyasına dahil olmak en çağdaş yöntemdir.
 • Burada iki yıl yüksek öğrenim eğitimi alan kişilere vatandaşlık başvurusu yapma hakkı tanıyor. Her başvuran da vatandaş olabilecek diye bir şart yok.
 • Çok zengin bir tarih ve kültüre, bin yıllık köklü bir geçmişe sahip bir ulus Fransa, Fransızların yürekten bağlı oldukları temel değerlerin ifadesidir.

Ulaşım

 • Fransa, Avrupa Birliği’ndeki ekonomik olarak en gelişmiş ülkelerden biridir.
 • Paris’te ülkenin en büyük demiryolu ağı vardır, sadece tüm şehirlere ve bölgelere değil aynı zamanda komşu ülkelere de yayılıyor.
 • Yerel ve bölgesel yüksek hızlı trenlerin yanı sıra, ülkede çalışan Ekspres trenler vardır.
 • Toplu taşıma araçlarından bahsederken, en popüler otobüslerdir. Tüm yolculuklar kesinlikle zamanlamaya dayanmaktadır. Bununla birlikte, büyük şehirlerde sıkça, toplu taşıma araçları trafik sıkışıklığına neden olmaktadır. Otobüsler bir şehirden diğerine durmadan ulaşmak gerektiğinde en popüler ulaşım seçeneği haline geliyor. Ayrıca, Fransa’nın başkentinde, gece boyunca hareket etmeyi sevenler için tasarlanmış gece otobüsleri vardır.
 • Metro sadece başkente değil, yakındaki banliyölere de hizmet vermektedir. Şehirde şu ana kadar 17 düzenli metro hattı var. Turistler için her istasyonda oldukça net haritalar ve şemalar bulunması özellikle yararlıdır.

MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİN DAHA FAZLA BİLGİ ALIN…

Online Portfolyo Hazırlık Eğitimleri

portfolyo-hazirlik-akademisi-online-egitim-5

Portfolyo Hazırlık Eğitimlerimiz Hakkında Bilgi Alın…

illustrasyon-egitimler

Yurtdışında ki Üniversiteler Neden Portfolyo İstiyor?

dijital-illustrasyon-online-egitim-4
WhatsApp WhatsApp'tan Yazın