Scroll Top

AMERİKA’ DA ANİMASYON OKUMAK

amerikada-animasyon-okumak-1

Çok yetenekli ve animasyona arzulu bir nesil geliyor. Maalesef eğitim sistemimizin ve sektörümüzün onları doyurmaya yeterli olmadığını biliyoruz. Gençlere yurtdışındaki animasyon okulları konusunu da değerlendirmelerini öğütlütlüyoruz.

Bir tasarım ve animasyon öğrencisine Avrupa’nın diğer ülkelerinde de okuma fırsatı sunar.

Amerika binaları, müzeleri, şehrin en havalı caddesi olan, başta olmak üzere şehre yayılan festivalleri, meydanları, sokakları, kafeleri ve müzeleriyle tam anlamıyla büyüleyici bir kültür başkentidir. Her sene dünyanın en arkadaş canlısı şehri, en güvenilir şehri, en güzel şehri gibi birçok sıralamada ilk sıralarda yer almaktadır. Tasarım eğitimi maliyetlidir. Tasarım öğrencisi mesleğe atılmak için heyecanlıdır ve eğitiminizi daha kısa sürede daha uygun bir bütçeyle bitirebilirsiniz. Amerika’daki üniversitelerde eğitim süresi genelde 3 yıldır.

amerika

Animasyon/Grafik Tasarım yaratıcılık ve yetenek gerektiren bölümlerdir. Türkiye’de bu bölümleri isteyen öğrencilerimiz maalesef alan dışı bir sürü yazılı sınav sonucuna göre değerlendirilmektedir. Bazen yetenekli oldukları halde üniversite giriş sınavlarında başarısız oldukları için, istedikleri eğitimi alamıyorlar. Amerika el yeteneği olan, yaratıcı düşünceye sahip olan öğrencileri lise mezuniyetleri sonunda başvurularını alır ve eğitim süreci içerisinde hem teorik hem de pratik olarak vermiş olduğu bilgiler ve akademik eğitmenleri sayesinde öğrencileri kendi alanlarında uzmanlaştırarak mezun eder. Bir üniversite öğrencisinin üniversite yıllarını güzelleştiren en önemli şeylerden biri okuduğu şehirdir. Özellikle bu bir tasarım öğrencisi ise ona ilham veren üretmesine yardımcı olan bir şehirde okumalıdır.

AMERİKA'DA Kİ ÜNİVERSİTELERE BAŞVURU ŞARTLARI
  • İngilizce veya Fransızca dil skoru (IELTS 5.0, TOEFL 59)
  • Kalacağınız süre boyunca geçerli olan pasaport
  • Transkript
  • Referans mektubu
  • Niyet mektubu
  • Lise diploması
  • Üniversite veya lisansüstü diploması
  • En az 10-12 çizim, fotoğraflar veya slaytlardan oluşan bir portfolyo.
AMERİKA’DA ANİMASYON EĞİTİMİ ALABİLECEĞİNİZ OKULLAR İÇİN GÖRSELLERE TIKLAYIN…

Emily Carr University of Art & Design

Vancouver Film School

California College of Arts

Merak Ettikleriniz İçin Aşağıdaki Linklere Göz Atabilirsiniz…
Neden Portfolyo İsteniyor?
1
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
Portfolyo Nasıl Hazırlanır?
portolyo-nedir
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
ANİMASYON Portfolyo Eğitimi
slide-2
Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Benzer gönderiler

WhatsApp WhatsApp'tan Yazın